2017 Audi A5 Sportback 1.4 TFSI - TRaraba.com
  • 13 Mart 2017
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
2017 Audi A5 Sportback 1.4 TFSI

Alman devi Audi‘nin şık Sportback modelinin küçük hacimli motoru kaputunun altına yerleştirildi.

İkinci nesil Audi A5 Sportback modelleri 2016 yılında bizlere 2 litre hacimli motorla sunulmuştu. Fakat, yüksek vergi oranları nedeniyle otomobil severler daha ulaşılabilir bir seçeneği beklemekteydiler. Bunun farkında olan Audi, Cenevre Otomobil Fuarı’na 1.4 litre hacimli benzinli motor ile geldi.

A5 Sportback 1.4 TFSI, görünüm bakımından kardeşlerinden bir farklı olmayan olmasa da köşeli hatlı tasarımı, yeni Matrix LED farlarıyla birleştirerek özellikle gece karanlığında kendisini belli etmeye yetmekte. İç mekanı tipik Audi çizgilerini taşıyan otomobilin 480 litre hacimli bagajı, arka koltuk sırtlıkları yatırılarak 1.300 litreye kadar büyütülebiliyor.

Audi aktif şerit takip asistanı otomobilin şeridinde kalmasını sağlarken sıkışık trafik asistanına sahip Stop&Go, adaptif hız sabitleyici de sıkışık trafikte sürücüye destek sunmakta. Yeni Audi A5 Sportback sürüş, yolcu ve yaya güvenliğini artıran Park asistanı, arka çapraz trafik asistanı, araçtan iniş uyarısı çarpışma önleme asistanı ve dönüş asistanının yanı sıra Audi Pre-Sense gibi sürüş destek asistanları da bu modeli tercih eden kullanıcılara sunmakta.

Kaputu altında diğer Audi modellerinden de tanıdığımız, turbo beslemeye sahip, 1.4 litre hacimli benzinli motor bulunan A5 Sportback 1.4 TFSI bu motor sayesinde 150 beygir güç, 250 Nm torkluk bir güce sahip durumda. 7 ileri vitesli, çift kavramalı, yarı otomaitk S-Tonic şanzımanla sunulan otomobilin fabrika verisi ortalama yakıt tüketimiyse 100 km için 5.4 litre, yani gayet iyi bir rakam…

Dynamic, Sport ve Design isimli üç donanım paketine sahip olan A5 Sportback 1.4 TFSI‘ın başlangıç fiyatı 217.797 TL olarak açıklandı. Bu fiyat seviyesi, aynı motor, şanzıman ve donanım paketine sahip A5 Coupé versiyonlarıyla da aynı durumda.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.