2017 Opel Insignia Sports Tourer - TRaraba.com
  • 6 Şubat 2017
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
2017 Opel Insignia Sports Tourer

Alman devi Opel‘in Insignia modelinin Sports Tourer versiyonu Vauxhall ve Holden modellerininkiyle birlikte tanıtıldı.

General Motors, birkaç ay önce yeni Opel Insignia Grand Sport’u, Vauxhall ve Holden Commodore amblemli modeller ile birlikte tanıtmıştı. İlk yenilik ise orta sınıf sedanın 490 litrelik bagaj hacmine 30 litre eklenmesiyle birlikte wagon versiyonun toplamda 520 litre bagaj hacmine sahip olmasından yana oldu. “Seyahat severlerin dostu” diyebileceğimiz otomobilin arka koltukları katlandığındaki bagaj hacmi 1,638 litreye kadar çıkarılabilmekte.

Tahmin edebileceğiniz üzere diğer bölümler tamamen sedandan alınmış durumda. Bu yüzden bu model, eski Insignia Grand Sport’a kıyasla 200 kilogram daha hafif. Aracın 73 mm daha uzun (4,986 mm) ve 92 mm daha geniş (2 metreden fazla) oluşunu hesaba kattığımız zamansa bunun oldukça başarılı bir girişim olduğunu belirtmeliyiz.

Insignia Grand Sport gibi, wagon kardeşi de düşük versiyonlarında ön tekerden çekiş sistemine sahip ve yüksek versiyonlarında, tork vektörlü dört tekerden çekiş sistemi bulunmakta. Ekstra bir ücret karşılığında, otomobile yeni geliştirilen LED farlar da eklenebilmekte.

General Motors, araca neyin güç vereceği konusunda herhangi bir açıklama yapmaktan kaçınsa da ancak 2018 Holden Commodore Sportswagon’un 308 beygir ve 370 Nm’lik V6 motora sahip olacağı halihazırda bilinmekte. Adaptif amortisörler ve sekiz ileri otomatik şanzımanın gündemde olduğu ise gelen diğer bilgiler arasında yer almakta.

Insignia amblemli sedan ve wagon modelleri, satışa sunulmadan önce önümüzdeki ay Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacaklar.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.