2017 Opel Insignia Üretimine Başlandı - TRaraba.com
  • 23 Mart 2017
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
2017 Opel Insignia Üretimine Başlandı

Merakla beklenen 2017 Insignia’nın üretimi gerçek anlamda başladı.

Opel‘in, General Motor bünyesinde geliştirdiği son modelleriden biri olan, ikinci jenerasyon Insignia‘nın üretimine Almanya’daki Rüsselsheim fabrikasında başlandı. Fabrikada sedan ve station wagon olmak üzere iki gövde seçeneğinin üretilmesi için yaklaşık 500 milyon Euro yatırım yapılmış durumda.

Üretim bandından çıkan ilk Insignia, Grand Sport gövdesinde, 2.0 litrelik 170 beygirlik dizel motor bulunduran beyaz bir otomobildi. Yeni modelin, yerini aldığı modelin yerini doldurması için çok çalışması gerekiyor. İlk Insignia 940.000 adetlik satış rakamıyla Opel‘in tüm zamanlarının en çok satan dördüncü modeli ünvanına sahip olmuştu. Bununla yetinmeyen Insginia 2009’da Avrupa’da Yılın Otomobili ödülüne de layık görülmüştü.

Görünen o ki ikinci nesil Insignia, birincinin başarısını gölgede bırakacak. Değişen özelliklere baktığımız zaman dış tasarımın gerçekten ciddi şekilde ilerlemiş olduğunu ve kabindeki kalite hissinin de artırıldığını görmekteyiz. Bunu söylemişken Astra ve Insignia modelleri arasında kabin tasarımı farklarının daha gözlü görülür hale getirilmesi de beklentiler arasınd yer almakta.

Eski modele göre 200 kg kadar hafif olan yeni modelin siparişlerinin alınmasına bir ay kadar önce başlanmıştı. Şu anda Grand Sport ve Sports Tourer modellerini alabiliyorsunuz ve Country Tourer ise yılın ikinci yarısından itibaren satışa sunulacak. Daha sonraysa model gamının en üzerinde konumlandırılan OPC modeli tanıtılacak.

Yeni Insignia Grand Sport ve Sports Tourer modelleri yaz gibi satış bayilerinde olacak. Almanya pazarında otomobilin fiyatları 25.590 Euro’dan başlamakta ki bu da en büyük rakiplerinin başında gelen Volkswagen Passat‘tan 1160 Euro daha uygun anlamına gelmekte.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir