2017 Peugeot Partner Tepee Electric - TRaraba.com
  • 17 Şubat 2017
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
2017 Peugeot Partner Tepee Electric

Fransız markasının sevilen modeli Partner Tepee‘nin elektrikli versiyonunun satışlarına Eylül ayında başalayacak.

Peugeot, yeni getireceği elektrikli Partner Tepee Electric ile sevilen modeli Partner‘in yelpazesini genişletme hazırlığı içerisinde. Makyajlı Partner Tepee‘yi temel alan araçta 2012’de tanıtılan Partner Electric‘te görülen güç ünitesinin aynısı yer alacak.

Partner Tepee Electric, gücünü 67 beygir (49 kW) ve 200 Nm üretebilen, kompakt bir elektrik motorundan alıyor olacak. 22.5 kWh kapasiteli iki lityum iyon bataryadan beslenen elektrik motor, aracın arka süspansiyonunun her iki yanındaki bölümün altında konuşlandırılacak ve gücü ön tekerleklere aktaracak. Yeni Avrupa Sürüş Döngüsü’ne (NEDC) göre aracın menzili 170 km olarak açıklanmış durumda.

Fransız marka, bataryaların gelişiyle daha düşük bir ağırlık merkezine kavuşan süspansiyon sisteminin “dinamik sürüş ve iyi bir manevra kabiliyeti” sunacağını iddia etmekte. Bataryaların %80 oranında şarj edilmesi için gereken süre 30 dakika iken ev tipi şarj aletlerinde çıkış akımına göre bu süre 8.5, 12 veya 15 saati bulmakta.

Kullanıcılar, Peugeot tarafından sunulan özel bir uygulama sayesinde akıllı telefonlarında araçlarının şarj durumunu takip edebilecekler. Araçtaki diğer standart özelliklere baktığımızda hız sabitleyici, doğrudan lastik basıncı takip ekranı, yokuş kalkış asistanı özelliğine sahip elektronik stabilite kontrolü (ESC) gibi donanımlar karşımıza çıkmakta.

Beş kişilik oturma kapasitesi sunan kabinin hemen arkasında 1,350 litrelik bagaj hacmi yer almakta ve arka koltuk sırtlıkları katlandığında bu rakam 3,000 litreye çıkarılabilmekte. Bu tip araçlarda bagaj açıklığının ne kadar büyük olduğunu bilirsiniz, yani Partner Tepee Electric‘de eşya depolama işi oldukça basit olacak. İç mekanda sunulan depolama alanı ise toplamda 78 litreyi bulmakta.

Peugeot, elektrikli Partner Tepee‘nin bakım maliyetinin içten yanmalı motora sahip, aynı ayarda bir araca göre %30 oranında daha az olacağını öne sürmekte. Bataryalar 8 yıl veya 100,000 km garantili iken elektrik güç zinciri için 5 yıl veya 50,000 km teminatı verilmekte.

Elektrikli minibüs, Mart ayında kapılarını açacak olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtıldıktan sonra Eylül ayında piyasaya sürülecek.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.