Audi RS Q8 konsepti Cenevre’ye Gidebilir - TRaraba.com
  • 13 Şubat 2017
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
Audi RS Q8 konsepti Cenevre’ye Gidebilir

Alman devi Audi‘nin teknoloji devi RS Q8 konsept modelinin üretimi, BMW X6 M ve Mercedes GLE 63 Coupe’den sonra gelecek.

Audi, bir ay kadar önce gerçekleşen Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda Q8 konseptini tanıtmıştı ve yüksek performanslı bir RS versiyonu şimdiden dünyaya tanıtılmaya hazırlanmakta. Makyajlı RS3 Sportback ile birlikte yaklaşık üç hafta sonra düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacağına inanılan RS Q8, sekiz ileri otomatik şanzıman ile bağlantılı, güçlü 4.0 litrelik V8 motora yer açmak için standart Q8’in plug-in hibrit motoru atacak.

Verilen raporlara göre yeni konsept, 605 beygir ve 700 Nm’lik S8 Plus ile hemen hemen aynı güce sahip olacak. RS etiketine sahip diğer üretim ve konsept modelleri gibi, Q8 de Quattro dört tekerden çekiş sistemine sahip olacak. Bunların yanı sıra şirketin iddiasına göre RS Q8 100 km hıza beş saniyeden daha kısa bir sürede ulaşabilecek ve maksimum hızı da 300 km olacak.

Tahmin edebileceğiniz gibi RS Q8, fuarda sergilenen standart konseptten çok daha agresif görünecek ve iddialara göre daha geniş bir ızgaraya, belirgin bir ön dağıtıcıya ve matris LED teknolojisi ile donatılmış trapez şeklinde farlara sahip olacak. Kabin içerisinde yer alan bazı sportif ipuçları da RS aromalı konsepti standart Q8 modelinden ayırabilir nitelikte olacak.

Audi Sport GmbH’in gelecek yıllarda RS portföyünü genişletmeye odaklandığını da hesaba kattığımız zaman RS Q8 hakkındaki bu söylentiler bize çok da ilginç gelmemekte. Ayrıca yeni bir RS Q5 ve RS Q2 de bizlere tanıtılmaya hazırlanıyor. Bu modellerin yanı sıra hepsinin de üstünde yer alacak bir R8 V10 Plus da konuşulanlar arasında yer almakta.

Standart Q8’in 2018’de tanıtılacağını düşünecek olursak, RS versiyonunun 2019 ya da 2020 gibi bizlere sunulması beklenmekte.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.