Audi Sport 2017’ye RS ile Darbe Vuracak - TRaraba.com
  • 16 Mart 2017
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
Audi Sport 2017’ye RS ile Darbe Vuracak

Audi Sport, yarışı daha da kızdırmak adına güçlü adımlar atmaya hazır.

Audi Sport‘un ana ismi Stefan Winkelmann, 2018 yılının sonuna kadar bazı modellerin yeni jenerasyonları olarak da sunulacak olan birçok RS modelinin sinyallerini verdi. Devam etmekte olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda konuşan Winkelmann’ın verdiği CarAdvice ile yaptığı röportaj Mercedes-AMG ve BMW M adına “Dikkatli olun” çağrısı olarak da algılanabilir…

Audi Sport bunu yaptığı takdirde dünyanın dört bir yanından gelen müşterilerin ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak adına çok çeşitli RS etiketli ürünler sunuyor olacak ve bu da zamanla firmanın gerçek bir marka ve global rakip haline dönüşmesine yardımcı olacak. Winkelmann araçların hepsinin kimliğini açıklamasa da gündemin sekiz otomobili içerdiğini ve RS3 Sedan ve RS5 Coupe‘nin bu sekizli içinde yer aldığını bildirdi.

Gelecek aylarda, RS4 Avant otomobil severlere tanıtılacak ve daha sonra buna RS5 Convertible ve ilk RS5 Sportback aileye katılacak. Audi, RS Q portföyünü güçlendirme planlarını zaten duyurmuştu, bu yüzden yeni Q5’in RS dokunuşu alması da kulağa oldukça mantıklı gelmekte. Daha küçük Q3 ise bu yıl yeni jenerasyonuna geçmeye hazırlanmakta ve bu yüzden 2018’den önce bir RS versiyonu gelebilir. Altıncı ve son RS modeline gelecek olursak onun ne olacağı gizemini korumakta. Yeni A7 Sportback ve ilk Q8 önümüzdeki yıl piyasaya çıkacak, bu yüzden ikilinin RS versiyonlarının yakın bir zamanda çıkmasını beklemek biraz mantıksız olacaktır.

Audi Sport, bir hiper otomobil üretme fikirleri olduğunu ancak henüz üretim için yeşil ışık yakılmadığını da itiraf etti. Hiper otomobil, şirket yöneticilerinden onay almış olsa bile 2018’in sonuna kadar hazır olmayabilir. Eğer otomobil üretime geçerse Audi Sport’un marka bilinirliğini arttıracağına dair hiç şüphemiz yok.

NOT: Görseller 2018 Audi RS5 Coupe modeline aittir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.