Citroen’den İlginç Bir Ticari - TRaraba.com
  • 15 Şubat 2017
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
Citroen’den İlginç Bir Ticari

Fransa kökenli Citroen firmasının yeni ticari konsepti SpaceTourer 4X4 Ë Concept, eğlenceyi arazide arayanların oyuncağı olacak gibi gözüküyor.

Citroen‘in çılgın tasarımlar yaptığı yıllardır bilinen bir gerçek fakat bu özelliği firmaya zamanın ilerisinde olmanın yanı sıra birçok mühendislik denemesi yapmasına da olanak sağlamakta… Fransız devi bu kez de 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’na farklı bir konseptle katılacak. C-Aircross konsepti de organizasyon süresince SpaceTourer 4X4 Ë Concept‘e eşlik ediyor olacak.

Yarı MPV yarı Crossover tasarımıyla dikkat çeken dört tekerlekten çekişli araç, zorlu arazide yol almak isteyen ailelerin ihtiyaçlarını görebilecek şekilde tasarlanmış durumda. Fransız üreticinin yaptığı açıklamaya göre standart SpaceTourer modellerinden 60 mm daha yüksek yapıya sahip olan konsept XS, M ve XL boyutlarda hayal edilmiş ve bu sayede hitap edilen müşteri kitlesi de artırılmış. Cenevre’de sergilenecek olan seçenek konseptlerden en kısa olanı ve 4.6 metre boy, 1.9 metre yüksekliğe sahip.

Peugeot Traveller ve Toyota Proace ile kardeş olan SpaceTourer‘ın burada görülen versiyonu, eller serbest kayar yan kapılar sayesinde iç mekanına çok daha rahat ulaşım sağlamakta. Kabin aslında 9 kişi için yeterli hacim sunuyor olsa da Cenevre’ye gidecek olan araçta beş adet tekli koltuk yer alacak.

Citroen, aracın kaputu altında, standart SpaceTourer modellerinde de görev yapan 2 litre hacimli bir turbo dizel motor kullanmış ve bu motor sayesinde üretilen 150 beygir güç, 370 Nm tork, 6 ileri vitesli manuel şanzımanla dört tekerleğe iletiliyor. Automobiles Dangel tarafından geliştirilen aktarma organları ise istenildiği takdirde farklı çekiş modları sunabilmekte.

Citroen, SpaceTourer 4×4 Ë Concept‘i, kar zincirleriyle birlikte, Cenevre Otomobil Fuarı’nda, 7 Mart’a denk gelen ilk basın günnde hazır bulunduracak. Bu araç, geçtiğimiz yıl tanıtılan SpaceTourer HYPHEN concept ile yakın özelliklere sahip.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.