Daha Güçlü bir McLaren 720S Long Tail Yolda - TRaraba.com
  • 19 Mart 2017
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
Daha Güçlü bir McLaren 720S Long Tail Yolda

McLaren süper modeli 720S için ekstra güç, daha iyi bir şasi ve çok daha fazlasını planlamakta.

720S’in üzerindeki örtüler kaldıralı çok olmadı ancak McLaren şimdiden yeni bir versiyon üzerinde çalışmalara başlamış gözükmekte. Car and Driver’a göre İngiliz süper otomobil üreticisi bir LT ya da Long Tail versiyonunun üzerinde çalışıldığını onaylamış durumda. Söylenene göre 720S‘in yeni modeli yenilenecek özellikler sayesinde daha fazla güce sahip olacak.

Marka CEO’su Mike Flewitt konuyla ilgili olarak “675LT büyük bir başarıydı. Long Tail’i kesinlikle tekrarlayacağız. Artık LT markası da kurulduğu için bir otomobilin LT versiyonunu duyurduğumuzda herkes ne bekleyeceğini bilecek.” şeklinde konuştu.

650S ve 675LT’de olduğu gibi, 720S LT de daha hafif olarak, daha iyi sürüş dinamikleri ile ve standart modelin 719 beygir gücünden daha fazla güce sahip olarak otomobil severlere sunulacak. Konuya ilişkşin ayırt edici ufak tasarım dokunuşlarından bahsetmeye gerek olduğunu sanmıyoruz bile. McLaren aracın, yeni Huracan Performante ve gelmekte olan 488 pist versiyonu gibi modellere baş kaldırmasını ummakta.

Ancak 720S, McLaren serisinde LT dokunuşu alacak tek araç olmayabilir. Flewitt, potansiyel bir 570SLT hakkında gelen soruya, bu fikrin “ciddi şekilde” değerlendirildiğini söyledi ve ardından “Bunu yapmak için büyük bir potansiyel var. Bence daha hafif ve hızlı Sport Series mükemmel olur, bunun LT olup olmaması başka bir konu. Ama evet, oldukça iştah açıcı olurdu.” şeklinde bir açıklama yaptı.

McLaren müşterileri ise şimdilik 100 km hıza 2.8 saniyede ulaşabilen ve maksimum hızı 341 km olan 719 beygirlik model ile yetinmek zorundalar.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir