SEAT’tan Spor SUV - TRaraba.com
  • 8 Şubat 2017
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
SEAT’tan Spor SUV

2019 yılında gelecek otomobilin gücü 300 bg olacak.

SEAT‘ın Arona adını verdiği kompakt SUV modeli önümüzdeki ay kapılarını açacak olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda otomobil severlerin beğenisine sunulacak. Görünüşe göre Arona boyut bakımından Juke, ile benzerlik taşıyacak ve İspanyol markanın spor crossover yelpazesindeki tek üyesi olmayacak.

SEAT‘ın başındaki isim Luca de Meo, Autocar dergisine verdiği röportajda SEAT‘ın Porsche Macan ve Jaguar F-Pace gibi modeller ile rekabet edecek spor bir crossover üretmek gibi bir hedefi olduğunu söyledi.

Planlanan yeni SUV, şu anda satılan Ateca ve Eylül ayında piyasaya sürülecek Arona‘nın üzerinde yer alacak. Yaklaşık 300 beygir (223 kW) güç ile gelmesi beklenen spor SUV’nin hem 5, hem de 7 koltuklu düzen ile sunulacağı tahmin ediliyor. De Meo verdiği röportajda, “Alıcılara ekstra iki koltuk opsiyonunu sunmak mı, neden olmasın?” şeklinde konuştu.

Tasarım konusundaki sorularınıza geçtiğimiz yıl Cenevre’de sergilenen 20V20 konsepti sorularınıza cevap verebilecektir. Skoda Kodiaq ile aynı platformdan üretilecek araç birbirlerine kıyasla daha küçük olacak. Diğer SEAT modelleri gibi bu aracın da 2021 yılına kadar hibrit ve elektrikli versiyonlara kavuşacağını tahmin etmekteyiz.

SEAT‘ın Macan‘a rakip olacak SUV modelinin ise 2019 yılında görücüye çıkarılacağı tahmin edilmekte. Firma, sportif crossover’a yer açmak için satış performansı düşük olan Toledo modelini yelpazeden düşürecek. 2012 yılında tanıtılan uygun fiyatlı liftback, çok az sattığı için SEAT yelpazesinden çıkarılacak. Tanıtım tarihine yaklaştıkça araçla ilgili daha fazla detay öğrenebiliriz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.