Skoda, EV Konseptini Şanghay’a Götürecek - TRaraba.com
  • 14 Mart 2017
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
Skoda, EV Konseptini Şanghay’a Götürecek

Geçtiğimiz yıl Cenevre’de tanıtılan plug-in hibrit VisionS elektrik sinyallerini vermişti.

Skoda, geçtiğimiz yıl Cenevre’de tanıttığı plug-in hibrit VisionS konseptiyle “Geliyoruz!” mesajı vermişti ve tamamen elektrikli ilk Skoda modeli de söylentilere göre 2020’de veya 2021’de bizlerle olacak. İçten yanmalı motordan tamamen kurtulacak yeni bir konsept hazırlayan marka, bu aracı Nisan ayının ikinci yarısında kapılarını açacak olan Auto Shanghai 2017‘ye götürecek. Duyurusu firmanın AR&GE patronu Christian Strube tarafından yapılan konseptin geliştirilmesi ise tasarım stüdyosunda sürdürülmekte.

Araca dair çok fazla bilgimiz olmasa da konseptin, önümüzdeki senelerde Volkswagen Grubu‘na ait birçok elektrikli modele ev sahipliği yapacak olan yeni MEB platformunda üretileceğinden neredeyse tamamen eminiz. Strube, bahsi geçen aracın “teknoloji dolu ve gerçekten duygusal” olduğunu belirtti. “Duygusal” terimi önemli zira bu söylem, Çin’de göreceğimiz aracın VisionS gibi bir SUV olmayacağına işaret etmekte, yani açıklamalardan anlaşıldığı kadarıyla Şanghay’da daha heyecan verici bir otomobille karşılaşma ihtimali bir hayli yüksek gibi.

Skoda‘nın elektrik destekli ilk modeli ise 2019 yılında piyasaya sürülecek olan Superb plug-in hibrit olacak. Bundan kısa bir süre sonra içten yanmalı motor ve elektrik motor birleşimi, SUV modeli Kodiaq‘ta da kullanılıyor olacak.

Çek Cumhuriyeti merkezli marka, 2017 yılına yeniliklerle girdi. Citigo ve Rapid modelleri makyajlanırken, geçtiğimiz yıl tazelenen Octavia‘nın en çevik türevi RS 245 ile Kodiaq‘ın Sportline ve Scout paketleri bizlerle buluşturuldu. Markanın bu sene izlediği yenilik trendi, büyük ihtimalle Eylül ayında kapılarını açacak olan Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkmaya hazırlanan ikinci nesil Yeti ile devam edecek.

Tüm bunlar göz önüne alındığında Skoda’nın gerçekten muhteşem işler yapmakta olduğu yadsınamaz bir gerçek olarak karşımıza çıkmakta.

NOT: Görseller 2016 Skoda VisionS konseptine aittir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.