Yenilenmiş C-Elysee Türkiye Yollarında - TRaraba.com
  • 27 Mart 2017
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
Yenilenmiş C-Elysee Türkiye Yollarında

Sevilen Fransız modeli C-Elysee, Türkiye yollarına girdi ve aracın donanımında da iyileştirmelere yer verildi.

Citroen‘in C-Elysee modeli 2012 yılında bizlere tanıtılmıştı ve o zamandan bugüne sevilen bir model halini almasının ardından geçtiğimiz yıl makyajlanmıştı. ÖTV oranları belli olduktan ve liranın dalgalanması durduktan sonra Türkiye’de satışına başlanan otomobil tazelenmiş ön görünümüyle dikkatleri üzerine çekmekte.

Üretimine başlanmasının üzerinden yaklaşık 5 yıl geçen otomobil yaklaşık 400.000 adetlik satışa ulaşıp markanın başarılı modeller arasına girmeye çoktan hak kazandı. Makyaj ardından değişen görünümle birlikte koltuk ergonomisi ve süspansiyon sistemi elden geçirilmiş durumda.

Yeni ön tampon ve ızgara, üç boyutlu arka LED far grubu, farklı tasarıma sahip 16 inç çaplı jantlar ve yeni gövde renkleriyle güncellenen otomobilin iç mekanında Apple CarPlay özellikli, 7 inç büyüklüğünde dokunmatik ekran gibi hayatı kolaylaştıran donanımlar yer almakta.

Türkiye pazarında bugüne kadar 46.000 adedin üzerinde satışa ulaşan otomobil markanın Türkiye pazarındaki en popüler modeli üç farklı donanım ve iki motor seçeneğine sahip olan yeni Citroen C-Elysee’nin fiyatı ise benzinli motorda 59.500 TL’den başlamakta.

Performansa dair donanımlara baktığımız zamansa makyajlı Citroen C-Elysee’de bir benzinli bir de dizel motor seçeneğinin bulunduğunu görmekteyiz. 1.6 e-HDi motor 92 beygir güç ve 230 Nm tork sunarken ortalama yakıt tüketimi 4,1 lt/100 km olarak açıklanan aracın fiyatı bu motorla 69.300 TL seviyesinden başlamakta. 1.2 litre hacimli, benzinli Puretech motor ise 82 beygir güç ve 117 Nm tork üretmekte ve resmi yakıt tüketim ortalaması 4,9 lt/100 km.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.