2010 Model Yeni Mazda RX-8 - TRaraba.com

 • 31 Temmuz 2009
 • admin
 • 3 yorum
 • Son Haberler
2010 Model Yeni Mazda RX-8

Mazda’nın efsane haline gelen modellerinden biri olan RX-8, 2010 model yılı için makyajlı haliyle Avrupa pazarında satışa sunulacak

2010 mazda rx8 spor araba

Mazda’nın efsane haline gelen modellerinden biri olan RX-8, 2010 model yılı için makyajlı haliyle Avrupa pazarında satışa sunulacak.

Daha büyük bir radyatör ızgarası kullanılan otomobilin ön tamponunun yan taraflarındaki hava yarıkları da genişletilmiş. Arka taraftaysa tamponda ufak değişiklikler ve LED’li stoplar dikkat çeken yenileştirmeler arasında. Makyajın etkileri otomobilin iç mekanında da görülüyor. Yeni Mazda RX-8 ‘de gösterge grubu, orta konsol ve direksiyonun tasarımı değişmiş.

Otomobilin 1.3 litrelik Renesis rotary (Wankel) motorunun 231 HP’lik gücü ve 210 Nm’lik torku değişmemiş. Doğal olarak 6.4 saniyelik 0-100 km/s hızlanma değeri ve 234 km/s’lik maksimum hızda bir değişiklik söz konusu değil. Fakat motorda eskiden fareklı olarak bir yerine iki vuruntu sensörüne (knock sensor) yer verilmiş. Yağlama sistemi de geliştirilen otomobilin makyajlı versiyonunun 7.0 litrelik yağ kapasitesi eskiye göre 0.1 litre daha fazla. Ayrıca yakıt depo kapasitesi de 61.8 litreden 65.4 litreye çıkartılarak menzil uzatılmış.

Fren performansı iyileştirilen yeni Mazda RX-8 ‘in hem gövdesinin hem de aktarma organlarının rijitliğinin arttırıldığı söyleniyor.

2010 Model Yeni Mazda RX-8 Resimleri


2010 Model Yeni Mazda RX-8 için 3 yorum yapılmış
 1. muhammer dedi ki:

  en güzel yeri motoru vankel motor

 2. mustafa dedi ki:

  2009 modelı vardı 1 ay once 10 bın lıra zararına sattım. satmamın nedenı hem yakıt olarak hemde konfor olarak hemde servıs bakımdan cok kotu bı arac. arac devamlı yag yakmaktadır kı benım aracım 20 bınde bı aractı hıc bır sekılde tavsıye etmem

 3. devut dedi ki:

  Güzel araba ama motoru bir kullanıcı için hiçte idael değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.