Hyundai RS ‘de Isınma Turları - TRaraba.com
 • 17 Ağustos 2012
 • admin
 • 1 Yorum
 • Son Haberler
Hyundai RS ‘de Isınma Turları

Hyundai’ nin yeni performans modeli RS ile ilgili ilk bilgiler gün yüzüne çıkmaya başladı.

Hyundai RS

Hyundai henüz aracın üretileceği hakkında bir bilgiyi teyit etmedi, ancak Avustralya’nın önde gelen otomobil dergilerinden GoAuto elde ettiği bilgileri okuyucuları ile paylaştı. Türkiye’de de ilk olarak bizden duyduğunuz yeni RS’nin kısa bir süre içerisinde resmi tanıtımı yapılacaktır. Hyundai RS Performans aracının ilk olarak Avustralya ‘da satışa sunulması bekleniyor.

Yeni spor model Hyundai RS, markanın araç yelpazesinin en güçlü ve en hızlı üyesi olacak. Veloster SR Turbo ‘yi tasarım olarak izleyecek aracın lansmanı Ekim ayında i30 ‘un performans versiyonuyla beraber yapılacak. Motor ve performans verileri şu anda belli olmayan arabanın tüm detayları da o tarihte açığa çıkacaktır.

Önden çekişli bu canavar satış oranlarının en yüksek beklendiği Avusturalya ‘dan sonra diğer ülke pazarlarına da merhaba diyecek. Bu rekabette yeni Hyundai RS ‘yi karşılayacak olan araçlar ise tabiki MazdaSpeed3, Volkswagen GTI ve Honda Civic Si olacak. Bakalım Koreli diğer segmentlerde elde ettiği başarılı çıkışını performans modelinde de sürdürebilecek mi?

Bu bilgilerin doğruluğunun yanı sıra net olmayan tek şey Koreli ailenin yeni üyesinin ismi. Bu konuda Hyundai; SR, RS, veya R-Spec isimleri arasında karar aşamasında.

Pazar açısından Hyundai’nin yeni bir performans hamlesi yapmasına baktığımızda Gensesis’ten sonra geri dönüşü olmayan bir zirve macerasına çıkan Koreli firma için bu model beklenen bir hamle olduğunu düşünüyoruz.

TRaraba.com


Hyundai RS ‘de Isınma Turları için 1 yorum yapılmış
 1. BumbleBee TAN dedi ki:

  Bence R-Spec daha uygun! Eğer 2.0 Turbo motorlu haalinde, 333 HP güç (450 NM tork), Hyundai Genesis Coupe ödünlü 8 İleri Otomatik ve 4 Tekerlekten Çekişli i30 R-Spec piyasaya sürülürse çok fena ezilir!.. 🙂
  i20 R-Spec 1.6 TGDI 222 HP (300 NM) – 6 İleri Düz veya Otomatik – Önden Çekiş
  i30 R-Spec 2.0 TGDI 333 HP (450 NM) – 8 İleri Otomatik – 4 Tekerlekten Çekişli
  i40 R-Spec 5.0 GDI – 456 HP (500 NM) – 8 İleri Otomatik – 4 Tekerlekten Çekişli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.