Ödüller Açıklandı! - TRaraba.com

  • 9 Nisan 2013
  • admin
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
Ödüller Açıklandı!

Volkswagen Golf VII, “2013 Dünya’nın En İyi Arabası” Seçildi!

Volkswagen Golf VII

Porsche Boxster / Cayman, “Dünya’nın En İyi Performans Arabası” ünvanını kaptı!

Volkswagen Golf VII, “2013 Dünya’nın En İyi Arabası” ödülüne layık görüldü!

Başarılı model, “geniş, pratik ve konforlu” olduğu için övgülerin odağı olurken aynı zamanda “sürüşü de son derece zevkli” yorumlarını da topladı. En sonunda, tam 66 otomotiv takipçisinden oluşan juriden “Eğer herkese uygun bir tek araba varsa, bu araç Golf’tür” kararı çıktı!

Porsche Cayman / Boxster

“Dünya Performans Arabası” kategorisinde yarışmakta olan Porsche Boxster / Cayman, kendi segmentinde bulunan Ferrari F12 Berlinetta’yı ve Scion FR-S / Subaru BRZ / Toyota GT 86 modellerini saf dışı bırakarak evine, Almanya’ya elinde ödülü, boynu dik döndü! Bu karar herkes tarafından onay bulamasa da jüri üyelerince Cayman modeli, sembolik 911’den daha iyi bir spor arabaydı.

Jaguar F-Type

Herkesin sonucunu merakla beklediği bir başka yarışma kategorisi ise “Dünya’da Yılın En İyi Araç Tasarımı” idi. Yarışmayı kazanan şık tasarımı ve lüks İngiliz çizgileriyle Jaguar F-Type olurken, Aston Martin Vanquish ve Mazda6 modelleri Jaguar’ın müthiş tasarımına boyun eğmek zorunda kalan arabalar oldu. Özel olarak seçilmiş bir jüri tarafından finalde aday olarak yoluna devam etmeyi başaran F-Type, oldukça dinamik bir görünüm çizerken zarafetinden de hiç ödün vermeyerek diğer tasarımlardan ayrılıyor.

Tesla Model S

Son olarak, Tesla Model S ise “2013 Dünya’nın Yeşil Arabası” ödülüne sahip olmayı başardı! Zorlu final mücadelesinde Renault Zoe ile Volvo V60 Plug-in Hybrid’i elemeyi başaran araç; etkileyici performansı, olağanüstü menzili ve şık tarzı ile rakiplerinden bir bir sıyrıldı!

Vural Burç ÇAKIR

TRaraba.comBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.