2016 Ford Mondeo ST-Line - TRaraba.com

  • 24 Haziran 2016
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
2016 Ford Mondeo ST-Line

Ford firması birkaç hafta önce bazı modelleri için ST-Line yenilemesini sunmuştu ve sıra şimdi Mondeo’da.

mndst

3 Haziran tarihli yazımızda Fiesta ve Focus modellerinin “ST-Line” yenilenmesine dair bilgileri vermiştik. (Haber için tıklayınız: https://www.traraba.com/2016/ford-fiesta-ve-focusa-st-line-mujdesi/) Bu haberden birkaç hafta sonra Ford firması daha büyük Mondeo modeli için de bu müjdeyi verdi ve araç gerçekten çok sportif gözükmekte. Yeni trim ile aracımız daha güçlü ve sportif gözükse de ne yazık ki performans adına hiçbir artı sağlanmış durumda değil.

Yenilenmiş Mondeo İngiltere’de 150 ya da 180 beygirlik altı manuel ya da altı Powershift otomatik vites seçeneklerine sahip 2.0 TDCI turbodizel motorla satışa sunulacak. Dileyenler ise ekstra bir ücret karşılığında dört çekişe de sahip olabilecek. Resimlerde yalnızca wagon modeli paylaşılmış olsa da Ford Avrupa ST-Line modelini beş kapılı hatchback şeklinde de bizlere sunacak.

mdnst1

İki gövde de eskiye kıyasla 10 mmlik bir alçalma söz konusu ve bunun yanı sıra araç 18 ve 19 inçlik yeni alaşım jantları sayesinde daha çekici bir görünüşe kavuşmuş. Bazı ufak iyileştirmeler de yapılmış fakat bunları fark etmeniz için koyu bir Mondeo sever olmanız gerekmekte. Aynı durum iç tarafta yer alan delikli deri direksiyon simidi, kırmızı dikişli spor koltuklar için de geçerli.

mdnst2

Ford Mondeo ST-Line galasını bugün gerçekleşecek olan Goodwood FoS’de yapacak ve bugüne özgü ekstra opsiyonel seçeneklerle birlikte karşımıza çıkacak.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.