2017 Ford Fiesta Resmen Tanıtıldı - TRaraba.com

  • 30 Kasım 2016
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
2017 Ford Fiesta Resmen Tanıtıldı

Ford en çok tercih edilen modellerinden biri olan Fiesta’yı 2017 yılı için yeniledi fakat detaylarını açıklama konusunda biraz inatçı çıktı.

Firma, Almanya’nın Köln kentinde “Go Further” etkinliği düzenledi ve yeni Fiesta’yı bizlere sundu. Araç hakkında bilgiler çok kısıtlı zira Ford bilgileri paylaşma konusunda biraz inatçı davranmakta…

k2

Bilinen tek kesin bilgi yeni Fiesta’nın Avrupa için dört farklı versiyona sahip olacağı. Türkiye konusundaki seçenekler ise yine belirsizliğini korumakta. Versiyonlara baktığımızda en lüks paketin adı “Vignale” iken sportif olan “ST Line”, şıklık konusunda “Titanium” ve crossover kullanışlılığı için “Active” versiyonları satışa sunulacak.

k3

Tasarım konusuna gelecek olursak Fiesta’nın biraz yumuşadığını görebiliriz. Piyasadaki versiyona kıyasla 2017 Fiesta’ların bazı köşeleri daha kıvrımlı olacak. Sınıfına göre biraz büyük gibi gözükse de boyutlarına dair detaylar paylaşılmadığı için bir yorum yapmak yanlış olacaktır. Hem ön, hem de arka koltukların üzerinde yer alan cam tavan dikkatleri hemen üzerine toplamakta. Crossover havası taşıyan “Active” ise diğerlerine kıyasla yerden biraz daha yüksekte yer almakta.

k4

Aracın içi ise büyük değişimlere ev sahipliği yapmakta. Piyasadaki Fiesta’nın kabini yeterince iyi olsa da firma “Neden daha iyisi olmasın?” diyerekten çok daha iyi bir tasarımdan ve daha kaliteli malzemelerden yararlanmış. Kabini domine eden şeyin merkezde bulunan 8″ boyutundaki bilgi-eğlence sistemi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu sistemde Ford’un son teknoloji SYNC3’si kullanılmış. Kişileştirilebilir ses sistemi Bang & Olufsen Play ise son derece kaliteli!

k5

Üç ve dört silindire sahip dizel ve benzinli motorların bize sunulacağını beklesek bile bu konuda da Ford’u beklemek zorunda kalacağız. Fakat, tahmin edilebileceği üzere 1.25-L’lik atmosferik motorun yerini artık turboşarjlı bir ünite alabilir.

Yeni Fiesta ne zaman piyasaya sürülecek belli değil fakat bu tarih bizce 2017’nin ilk yarısını geçmeyecek gibi…Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.