2017 Mercedes S Sınıfına Yeni Motor - TRaraba.com

  • 2 Kasım 2016
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
2017 Mercedes S Sınıfına Yeni Motor

Mercedes firmasının üst sınıf sedanı gelecek yıldan itibaren AMG tarafından geliştirilmiş benzinli ve dizel motorlarla satışa sunulacak.

Mercedes-Benz Sechszylinder-Benzinmotor M256 ; Mercedes-Benz six-cylinder engine M256. Engine cross section;

S Sınıfı’nın motor seçenekleri bu sayede üç yeni alternatifle genişletilmiş olacak. Yeni motorlara göz atacak olursak karşımıza sıralı 6 silindirli dizel ve benzinli ile çift turbolu V8 motorlar çıkmakta. Bu motorlar aynı zamanda entregre marş motoru, 48 voltluk elektrik sistemi ve elektrikli kompresörlü turbo gibi yeni teknolojilere de sahip olacak.

Güncel V8 motor halihazırda S500’de yer almakta ve bunun yerini çift turbolu V8, benzinli seçeneği alacak. Mercedes’in yaptığı açıklamaya göre bu motor “dünyanın en ekonomik V8 motorlarından biri.”

“Peki bu motorun performansa katkısı ne olacak?” derseniz ; 4.0-L hacme sahip V8 çift turbolu motor, 480 beygir güç ve 700 Nm tork üretebilecek.

asdasd

Sıralı 6 silindirli motor ise 48 voltluk, yenilikçi elektrik sistemi ve turbosunda elektrikli bir kompresörün yanı sıra entegre edilmiş alternatör (ISG) de kullanılıyor. ISG’nin faydası ise gerektiği zaman motora ek güç ve enerji geri kazanım gibi hibrit fonksiyonları ve yakıt ekonomisi sağlaması olacak.

yydfg

Bu motorun tam gücüne dair bir açıklama yapılmasa da 3.0-L hacmindeki sıralı 6 silindirli motor 408 beygirin üzerinde güç ve 500 Nm tork üretebiliyor olacak. Bu motor sayesinde emisyon oranında yüzde 15’lik bir düşüş sağlanacak. Üreticilere göre bu motor “sekiz silindirli motorla aynı performansı, dört silindirli moturun verimliliğiyle veriyor”

3434

Sonuncu motor ise Yeni S Sınıfı’nda kullanılacak “en güçlü dizel motorlu sedan” araca güç sağlayacak. Performansta 55 beygirlik bir artış sağlayan sıralı 6 silindirli dizel motor 313 beygirlik bir güce sahip olmasın rağmen yüzde 7 daha az yakıt tüketecek ve kademeli yanma işlemi, iki kademeli egzoza sahip turbo ve ilk kez kullanılan değişken zamanlamalı supap mekanizması ise bu motora özel olacak.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.