2017 Suzuki Swift - TRaraba.com
  • 31 Aralık 2016
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
2017 Suzuki Swift

Japon devi Suzuki’nin Swift modelinin dördüncü nesli, şirin bir dış tasarımın yanı sıra daha lüks bir iç kabine sahip.

Birinci nesil Swift’in 2004’te piyasaya sürülmesinden bu yana 5.3 milyondan fazla satış yapmayı başaran otomobil görünüşe göre de atalarının izinden gidecek gibi.

Suzuki, otomobil ile ilgili çok fazla detay vermedi fakat fotoğrafların 4 Ocak’ta satışa çıkarılması planlanan Japon versiyonuna ait olduğunu bilmekteyiz. RS takılı Swift, 1.0 litrelik turbo şarjlı motordan aldığı gücü yola altı ileri şanzıman aracılığı ile aktaracak. Bu motorun kaç beygir gücü üreteceği henüz bilinmese bile sızan broşüre göre 112 beygir gibi bir güç bize sunulabilir.

Japon alıcılar, RSt, Hibrit RS, RS, Hibrit ML, XL ve XG adları verilen altı farklı paketten birini seçebilecekler. Sürümüne bağlı olarak otomobiller beş ileri manuel, altı ileri otomatik ve birçok şanzıman seçeneği ile satılacak. Performansa ilişkin olarak da hem önden hem de dört tekerlekten çekiş sistemi opsiyonu olacak ve 1.0 litrelik ve 1.2 litrelik motor seçenekleri sunulacak.

Güvenlik konusuna gelecek olursak, yeni jenerasyon Swift kendi iç pazarında Çift Sensörlü Fren Desteği’ni de içeren opsiyonel Güvenlik Paketi ile satışa sunulacak. Araçta uzun far yardımlı monoküler kamera ve lazer sensörü de bulunacak. Opsiyonlu paketin içinde Adaptive Cruise Control de yer alacak. Bu donanım XG hariç tüm modellerde sunulacak.

Serinin en üst paketi Swift Sport da daha agresif gövdesi ve çift çıkışlı egzozuyla aileye katılacak. İhtişamlı hatchback modelinin, şu anki modelde bulunan 1.6 litrelik atmosferik motorunun yerini 1.4 litrelik turboşarjlı benzinli motorun alacağı da iddialar arasında. Motor, 140 beygir ve 220 Nm torka sahip Vitara S’den alınacak ancak yeni modelde daha fazla güç çıkışı olmasını bekleyebiliriz.

Eğer Ekim ayındaki Frankfurt Otomobil Fuarı’na kadar bekletilmezse, güçlü Swift’i Cenevre’de görebiliriz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.