2017 Volkswagen e-Golf’ün Menzili Arttı - TRaraba.com

  • 21 Kasım 2016
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
2017 Volkswagen e-Golf’ün Menzili Arttı

Volkswagen firması e-Golf modelini yeniledi ve 133 km olan menzilini 200 km’ye çıkarttı.

VW, geçtiğimiz günlerde çok sevilen modeli Golf’ün makyajlı halini tanıtmıştı. Alman üretici geçtiğimiz günlerde 2016 Los Angeles Otomobil Fuarı’nda en çok satan modelinin elektrikli versiyonu olan e-Golf’ün güncellenmiş versiyonunu sergiledi. Yenilenen araç bize daha fazla gücün yanı sıra daha uzun bir sürüş mesafesi sunuyor ve daha donanımlı.

k1

Araçta kullanılan lityum iyon batarya ünitesinin kapasitesi 24.2 kWh’ten 35.8 kWh’e çıkarıldı ve bu sayede e-Golf’ün menzili 133 km’den 200 km’ye çıkmış oldu. Volkswagen’in açıklamasına göre araç üzerinde bulunan 7.2 kW’lık şarj ünitesi sayesinde e-Golf, Seviye 2 şarj istasyonlarında 6 saatten kısa bir sürede şarj edilebilecek.

e-Golf’te kullanılan elektrik motoru da güncellendi ; eskiden 115 beygir güç ve 270 Nm tork üretebilen ünite, gördüğü iyileştirmeler sonrasında 135 beygir güç ve 290 Nm torku kullanıma sunmuş durumda. Volkswagen, 0’dan 96 km hıza ulaşma süresinin eskiye göre 1 saniye kısaltılarak 9.6 saniyeye indirildiğini de söylüyor. Aracın maksimum hızı ise 9.6 km/s arttırılarak 149.6 km/s’e yükseltilmiş.

k2

2017 e-Golf de Golf’ün diğer versiyonları gibi görsel anlamda yenilenmiş. Araçta en çok dikkat çeken değişimler yeni ön yüz ve iç bölüme yapılan bazı dokunuşlar. e-Golf’ün ön ızgarasında elektrlikli üniteyi vurgulamak adına mavi bir şerit kullanılmış ve bunun yanı sıra ön ile arka farlarda da LED teknolojisinden yararlanılmış.

Geleneksel analog göstergelerin yerini ise 12.3 inç boyutunda renkli ekrana sahip yeni Volkswagen Dijital Kokpit almış durumda. 2017 e-Golf’te opsiyon olarak sunulan bir özellik ise hareket algılayabilen, 9.2 inçlik ekrana sahip, Apple CarPlay ve Android Auto uyumlu, yeni Discover Pro bilgi eğlence sistemi. Elektrikli modele bu sistemin yanı sıra çarpışma öncesi uyarısı ve fren sistemlerine yaya algılama özelliği de eklenmiş. e-Golf “SEL Premium” paketinde sunulan yeni “Sürüş Asistanı” paketinde ise yukarıda bahsettiğimiz Dijital Kokpit, adaptif hız sabitleyici, ön çarpışma uyarısı, çarpışma öncesi frenleme, kör nokta takip sistemi, şerit takip sistemi ve otonom park gibi özellikler yer almakta.

k4

Yeni batarya ünitesi ile 2017 VW e-Golf’ün menzil konusunda piyasadaki diğer elektrikli araçlarla artık daha iyi rekabet edebilmesi düşünülmüş. Kıyaslama yapacak olursak 2017 Nissan Leaf’in sunduğu ulaşım mesafesi 172 km iken, Hyundai Ioniq Electric’te vaat edilen rakam e-Golf’te olduğu gibi 200 km olduğunu görmekteyiz. Ancak menzil konusuna bakılacak olursa Chevrolet Bolt EV’nin bizlere sunduğu 322 km’lik menzil ile rakiplerinin çok önünde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

k3

2017 e-Golf’ün fiyatları henüz açıklanmadı ancak 2016 modelin vergi hariç fiyatları yaklaşık 98,736 TL ile 120,593 TL arasında değişmekteydi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.