2018 Ford Fiesta ST’nin Detayları Bizimle - TRaraba.com

  • 5 Aralık 2016
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
2018 Ford Fiesta ST’nin Detayları Bizimle

Geçtiğimiz günlerde Ford Fiesta ile ilgili haberimizde firmanın hiçbir ayrıntı vermediğini sizlerle paylaşmıştık. Ford, Fiesta ST’nin ayrıntılarını nihayet bize sundu.

Ford firması Fiesta ile ilgili müjdeyi vermişti ve biz de bunu sizlerle paylaşmıştık (Haber ayrıntıları ve daha fazla resim için bkz.: https://www.traraba.com/2016/2017-ford-fiesta-resmen-tanitildi/). Firma, ayrıntıları bizimle paylaşarak nihayet bu bekleyişe bir son verdi.

Yeni Ford Fiesta, bizlere dört yeni seçenek ile sunulacak ve bunlar, crossover özellikleri taşıyan “Active”, sportif görünümüyle öne çıkan “ST Line”, lüks odaklı “Vignale” ve şık paket “Titanium” olacak. Dört versiyonda da maksimum gücü, 140 beygir güce sahip ile 1.0-L üç silindirli “EcoBoost” motor üretecek. Bu durum ise 2017 yılı içerisinde daha güçlü versiyon ST’nin yeni jenerasyon modelinin tanıtılması ile değişecek.

k2

AutoRai’nin verdiği bilgilere göre, Ford’un ST ve RS modellerinin gelişiminden sorumlu Tyrone Johnson, üretimin Ocak 2018’de başlayacağını fakat aracı bundan birkaç ay önce, yani 2017 yılının sonunda görebileceğimizin müjdesini bize verdi ve aracın hem üç, hem de beş kapılı versiyonları ile sunulacağını da belirtti.

ST’nin dış görünümünün oldukça lüks ve kaliteli bir tasarıma sahip yeni Fiesta’nın üzerine temellendirileceğini tahmin etmekteyiz. Standart model ile “hot hatch” arasında görülecek olan farklılıklar ise jantlar, ön ile arka yüz, yan marşpiyeller ve egzoz çıkışları gibi detaylar olacak. Johnson, tasarım ekibinin Focus RS’teki bazı detayları küçük hatch’e taşıyacağını fakat yöneticilerin dört tekerlekten çekişli bir Fiesta RS konusuna yönelik herhangi bir planı olmadığının da altını çizdi.

k3u

Ürün geliştirme bölümü başkan yardımcısı Joe Bakaj ise “Sonuç olarak yapılacakların durumu para kazanmaya ve önceliklerimize bağlı. İtiraf etmek gerekirse, Focus RS’un gelişimi Fiesta RS’ten çok daha önemliydi. Bu konuda bir şey yapamayız. Belki gelecekte olur. Asla, asla dememek lazım” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Yeni Fiesta ST’nin, hâlihazırda piyasada bulunan modelinde kullanılan 1.6-L turboşarjlı motorun daha güçlü bir versiyon ile donatılması bekleniyor. 198 beygir olan güç, 200 beygirin üzerine çıkartılacak. Hot hatch’in 100 km hıza ulaşması ise 6.5 saniye sürecek. Ford’un ST’yi standart olarak 6 ileri manuel vites ile satmaya devam etmesine kesin gözüyle bakılıyor olsa da marka, daha fazla müşteriye ulaşmak için 6 ileri, çift kavramalı vitesin daha sportif bir versiyonunu da opsiyon olarak sunabilir.

Daha çok detayı öğrenmek adına 2018 Fiesta ST’nin lansman tarihini beklemek zorunda kalacağız.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.