2018 Mercedes-Benz E Sınıfı Coupe - TRaraba.com

  • 14 Aralık 2016
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
2018 Mercedes-Benz E Sınıfı Coupe

Mercedes-Benz’in çok sevilen E Sınıfı’na dair her şeye turbolu V6 motor ve daha şık bir paket eklendi.

Mercedes-Benz E Sınıfı Coupe’nin yakın zamanlarda sızdırılan broşüründe gördüklerini beğenenlere iyi bir haber var: araç yüksek çözünürlüklü fotoğraflarına bakıldığı zaman çok daha güzel gözükmekte. Mercedes’in yeni coupe modeli artık resmi olarak doğrulandı ve aracın Ocak ayında düzenlenecek “2017 Detroit Otomobil Fuarı” lansmanı öncesinde tüm detayları da açığa kavuştu.

k2

İlk olarak otomobilin harika gözüktüğünü söylemek istiyoruz. Burun bölümü, gergin çizgileri ve zarif tasarımı ile tamamen E Sınıfı’nın özelliklerini taşımakta. Yeni coupe modelinin yatay, LED arka farlara sahip arka kısmı ise C ve S Sınıfı’na dahil olan kardeşlerinde görülen minimalist dizaynını taşıyor. B sütunun olmayan zarif yan cam tasarımı ağabeyi S Sınıfı’nı andırırken C sütununa bitişik sabit cam detayı ise bir önceki E Sınıfı Coupe’den taşınmış. Yani kardeşlerinden de izler taşıyan yeni E Serisi modeli tüm ayrıntılarıyla birlikte gerçekten çekici gözükmekte!

k3

Yukarıda bahsedilen durum iç mekan için de geçerliliğini korumakta. E Sınıfı “Sedan” modelinde görülebilen tüm lüks ve teknolojik detaylar “Coupe” versiyonuna da taşınmış durumda. Merkezde öne çıkan detaylara baktığımızda devasa dijital gösterge paneli ve bilgi eğlence sistemi ekranını görmekteyiz. Onlara da kabinin her yerinde görülen deri döşeme, gerçekten lüks koltuklar ve en yeni teknolojik ekipmanlar eşlik etmekte. İç mekanda yer alan harika bir detay ise bizi gerçekten şok etmekte, zira burada tam 64 farklı ambiyans aydınlatma rengi yer almakta…

k4

E Sınıfı Coupe birçok dizel ve benzinli motor seçeneği ile bizlere sunulacak. Şimdiki jenerasyonun sadece E250 paketinin dizel ve benzinli versiyonları ülkemizde satılmakta ve yeni nesil ile bunun değişip değişmeyeceğini hep birlikte bekleyip göreceğiz.

k5

Araca ileri aşamada “AMG” versiyonlarının geleceğine de kesin gözüyle bakılmakta. E43 ve E63 / E 63 S ikilisinin geleceği kesin olarak bilinmekte ve bazı bilgiler de yeni E50 versiyonunun E Coupe ile yelpazeye ekleneceğinin sinyallerini vermekte. Bahsi geçen araçta yüksek güçlü, turbo V6 motorun görüleceği iddia ediliyor olsa da AMG versiyonlarına dair detaylar önümüzdeki senenin sonuna gün ışığına çıkacaktır.

Yeni E Serisi Coupe modelini Ocak ayında yapılacak lansmanından birkaç ay sonra Türkiye’deki bayilerde görebiliriz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.