BMW 5 Serisine “M Performance” Dokunuşları - TRaraba.com

  • 25 Kasım 2016
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
BMW 5 Serisine “M Performance” Dokunuşları

BMW, bizlere neredeyse daha yeni tanıttığı 5 Serisi Sedan’ı görsel açıdan iyileştirirken motorunu da daha güçlü hale getiriyor.

BMW, 2017 5 Serisi Sedan’ı (G30) yaklaşık iki ay önce bizlere tanıttı ve çok da geç kalmadan bazı “M Performance” ögelerini opsiyonel olarak sunmaya başladı. “Peki bu yenilikler neler?” derseniz dış bölümle başlıyoruz. Ön tampon, arka rüzgarlık ve difüzor karbon elyaf ile kaplandı. Bu pakette karbon fiberli siyah yan eşikler, poliüretan arka difüzör ve rüzgarlık göreceğiz.

k2

Görselleştirme işini daha da ileriye taşımak isteyen BMW ızgaraları siyaha boyamış ve ayna kapaklarına da karbon fiber eklemiş durumda. Anlaşmaya dahil olan diğer parçalara baktığımızda ise “M Performance” yazısı ve şeritlerini, Orbit Grisine veya iki renkli yüzeye sahip çift kollu, iki seviyeli şekilde tasarlanmış 20 inç hafif alaşım jantları görmekteyiz.

İç tarafa geçtiğimizde ise gümüş gri dikişlere sahip Alcantara kaplı ve kırmızı merkezi işaretli M Performance direksiyon simidi sayesinde içeride yaratılan sportifliği hissetmekteyiz.

k4

İyileştirmelerin yalnızca görsellikle kalmadığını da belirtelim. 540i, 3.0-L sıralı altı silindire sahip motorla 360 beygir ve 500 Nm torkluk bir performans sergilerken 340i 20 beygir daha güçlenerek toplamda 340 beygirlik bir güce ulaşabiliyor. “Daha güçlü bir motor istiyorum!” diyenlere için BMW, daha güçlü egzoz notası ile egzoz boruları için krom veya karbon fiber kaplama gibi bir sürpriz de hazırlamış durumda.

Dizel motorlu 530d ve 530d xDrive modellerine bakacak olursak bunların da güçleri 27 beygir ve 30 Nm tork artırılmış, yani araçlarda 292 beygir ve 650 Nm torkluk bir motor bulunmakta.

k3

İki 530d modelinin yanı sıra 540i de M Performance susturucu ile tanışabilecek. 5 Serisi’ne ait Sedanların hepsinde önde dört pistonlu alüminyon kalipere ve arkada tek pistonlu kaliperli daha büyük frenler yer alıyor olacak. Daha iyi bir frenleme içinse bu kırmızı kaliperler içten havalandırmaya sahip delikli hafif diskler ile birlikte sunulacak.

Yeni 5 Serisi’nin teslimatları ise Şubat ayında başlayacak. Üst pakete sahip M5’in ise 2017 sonlarına doğru tanıtılacağı ve 2017 sonunda ya da 2018 yılı başında satılmaya başlanacağı öngörülmekte.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.