BMW i8 Yeni Yılda Makyajlanacak - TRaraba.com

  • 27 Aralık 2016
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
BMW i8 Yeni Yılda Makyajlanacak

Alman devinin adından sıkça söz ettiren elektrikli modeli “i8”, önümüzdeki yıla daha fazla güç ve daha fazla menzille girecek.

BMW i8’in bizlere sunulduğu günden bu yana üç yıldan uzun bir süre geçti ve elektrikli model çok yakında makyajlanacak. BMW Blog’da yer alan bilgilere göre makyajlanan hibrit model büyük olasılıkla i8 temelli Formula E’den alacağı bir dizi geliştirme ile birlikte bizlere sunulacak.

Değişikliklerin ilki, benzinli-elektrikli versiyonun gücünün 15 beygir artarak toplamda 372 beygire sahip olacak oluşu. Şu anki model 100 km hıza 4.4 saniyede ulaşabiliyor ve eğer BMW Blog‘daki bilgiler doğruysa makyajlı versiyonun bu hıza daha kısa sürede ulaşacağını tahmin edebiliriz.

Daha fazla güç, “menzilin kısalması” anlamına gelmiyor. BMW gücü artırmanın yanı sıra otomobilin menzilini arttırmak için de çalışmalarını sürdürmete. Menzil artışı, Formula E emniyet aracından alınmış yeni bir batarya paketi sayesinde mümkün olacak.

i8’in Formula E’den alacağı yenilikler yalnızca bunlarla kısıtlı değil. BMW Blog, bazı şasi modifikasyonlarının da düşünüldüğünü belirtmekte. Örnek vermek gerekirse, yükseltilmiş süspansiyon kolu ve destek noktaları ile yenilenmiş yay ve amortisörlerin bunlardan bazıları olduğunu söyleyebiliriz.

i8’in Kasım 2013’ten beri 10,000 satışa ulaşması sonrası aracın “i8 Spyder” ile birlikte satılacağı söylentileri yayılmıştı. Yenilenmiş i8 ve i8 Spyder, BMW’nin i3, X3 ve 3 Serisi’ne getirdiği elektrifikasyonun parçaları olacak.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.