BMW X2 SUV Bizleri Büyüleyecek - TRaraba.com

  • 3 Aralık 2016
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
BMW X2 SUV Bizleri Büyüleyecek

BMW, X2 adını verdiği SUV modelini 2018’de piyasaya sürecek ve araç, konsept görünüşünü koruyor olacak.

Güçlü Alman firması SUV serisini genişletiyor ve bunu yaparken yalnızca performans modellerini baz almıyor. X2 konseptini Eylül ayında düzenlenen Paris Otomobil Fuarı’nda görmüştük ve bunun ardından BMW, “2018’de seri üretim” müjdesini bizlere verdi.

k2

Araç X1 ile X3 arasına tam oturacak! X2 “Sport Activity Vehicle” diye anılan araç X1 ile aynı platforma sahip fakat görünüm ve performans açısından daha gösterişli olacak!

X2’de yer alacak olan 21 inçlik jantların ve keskin görünümlü farların yanı sıra, benzersiz bir ızgara, açısal bir tavan çizgisi ve daha keskin bir ön bölüm de bizlere sunulacak. Araçtaki diğer özelliklere baktığımız zaman da tavan spoyleri ve yeni farları bizleri karşılıyor olacak.

k3

Performansı incelemek için kaputu kaldıracak olursak bize sunulan seçenekler arasında 1.5-L sıralı üç silindir turbo, 2.0-L sıralı dört silindir turbo ve 2.0-L sıralı dört silindir dizel turbo yer almakta, yani araç seçenek açısından da zengin. Ön çekiş sistemi, taban “sDrive18d” modelinde sunulacak ve diğer tüm modellerde dört tekerlekli çekiş sistemi yer alıyor olacak. BMW, halihazırda mevcut 2.0-L dört silindirli motorun daha güçlü bir versiyonunu isteyenler içinse sportif bir “X2 M” modelini düşünmekte.

k4

Olay yaratacak gibi duran X2 modeli 2017 yılının sonlarına doğru sahneye çıkacak. Teslimatları ise ertesi yıl yapılacak. Aracın yeni tasarımı ve güçlü motorları düşünüldüğünde daha genç bir kitleyi hedefleyeceğini söylemek mümkün. Raporlar ise aracın ABD fiyatının 35,000 dolar (yaklaşık 123,500 TL) civarında olacağını öngörüyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.