Elektrikli Corvette’den Bir Rekor Daha - TRaraba.com

  • 29 Temmuz 2016
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
Elektrikli Corvette’den Bir Rekor Daha

Genovation tarafından üretilen araç saatte 329 km hızla yeni bir rekor kırdı.

Modifiye edilmiş Chevrolet Corvette kendisine ait hız rekorunu 329 km hızla bir kez daha kırdı.

Elektrikli Corvette, Maryland’da yer alan elektrikli hareket aktarma uzmanı Genovation tarafından üretildi. 2006 model C6 Z06’yı temel alan aracın 700 beygir ve 600 lb/ft tork güce sahip olduğu söylenmekte. “Normal sürüş şartları” altında 209 km menzili olduğu da söylentiler arasında yer almakta. Firma, Genovation GXE’yi yakın bir gelecekte satmayı planlıyor ve siparişleri de bu yazın sonunda almaya başlayacak.

ywertwetr

GXE, geçtiğimiz Mart ayında 300 km hıza ulaşmıştı. O zamandan beri gerçekleştirilen sayısız geliştirme sayesinde aracın hızı 29 km artırıldı. Aracın geliştirilmesinin henüz bitmediğini düşündüğümüz zaman bu hızın daha da artacağını da tahmin etmekteyiz.

Genovation CEO’su Andrew Saul “Bu yılın başlarında bir rekor kırmıştık ve GXE’nin performansını artırmaya yönelik çalışmalarımızın kendi rekorumuzu kırdırabilecek derecede güzel bir sonuç vermesi de bizleri mutlu etti. Yani, sürücü için keyifli ve çevre için dost bir araç üretebildik.” dedi.

Seri üretimi olan en hızlı araç ise bataryalarının korunması adına elektronik hız limitine sahip olup saatte 250 km hıza ulaşabilen Tesla Model S P90D.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.