Ford Focus RS Bu Kez Hayret Verici - TRaraba.com

  • 14 Temmuz 2016
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
Ford Focus RS Bu Kez Hayret Verici

Yenilenmiş Focus RS adından sıkça söz ettirecek gibi, zira aracın tasarımı ve özellikleri gerçekten harikulade! Ayrıca Focus RS tarihinde ilk kez Amerika’da da satışa sunulacak.

gfasdf

Ford, Focus RS modeline getireceği yenilikler hakkında bizlere “söylenti” tarzı bilgiler sunmuştu ve şimdi görüyoruz ki araç dört silindir turboşarjlı 2.3-L motoruyla ve 350 beygir, 350 lb/ft tork gücüyle, deyim yerindeyse, tam bir “canavar”.

kfasdjf

Bu gücü altı manuel vites yardımıyla dört çekiş sisteme iletebilen sistemde içlerinde “Drift” modunun yer aldığı birçok sürüş tarzı bulunmakta. Aracı 4.7 saniye sürdüğünüzde 100 km hıza ulaşmanız ve maksimum 265 km hız ile kendinizi yarışta hissetmeniz gerçekten sizi hayretler içerisinde bırakabilir.

iasdjasdj

Amerika’da satışa sunulmasının etkilerine bakacak olursak araçta kış şartlarına uygun Michelin Pilot Alphin PA4 tekerlekler de yer almakta. Aracımız 18 inçlik yeni jantlarla bizlere sunulacak ve araç içerisinde tekerlek basıncını, vb. gösteren paneller de yer alacak.

earasr

Firma, daha sabırlı otomobil severler için daha güçlü RS500’ün de müjdesini vermiş bulunmakta. Resmi detayları henüz bilinmese de karbon fiber kaplı paneller aracı daha da hafifletecek gibi. Aynı zamanda daha güçlü bir motorun da kaput altında bulunacağı neredeyse aşikar. Fakat, son olarak şunu söylemeliyiz ki sabırlı olma eylemini 2017’nin ikinci yarısına kadar sürdürmeniz gerekecek.

masndfasdBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.