Hyundai Yakıt Pilli Modelini Müjdeledi - TRaraba.com

  • 21 Mart 2016
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
Hyundai Yakıt Pilli Modelini Müjdeledi

Hyundai ix35 / Tucson Fuel Cell’in üretimine yaklaşık üç yıl önce başlanmıştı ve firma, gelecek yıl içerisinde örnek bir model tanıtmaya yönelik planlarını bizlerle paylaştı.

hyundaifcv

Autocar‘ın yayınladığı bir röportajda Hyundai Motor İngiltere Halkla İlişkiler Müdürü Robin Hayles, firmanın yakıt pilli yeni bir araç üzerinde çalıştığını onayladı. Hayles, aracın özelliklerine dair hiçbir bilgi vermedi fakat dergiye göre bu model tüketici dostu ve önceki ix35 / Tucson Fuel Cell modeline göre fiyatı daha uygun olacak. Ayrıca söylentilere göre yeni model eskisine oranla çok daha hafif olacak.

Modele yönelik detaylar satışa sunulmadan önce bizlerle paylaşılacak olsa da Hayles, yeni FCV modelinin ix35 / Tucson Fuel Cell’den daha fazla özelliğe ve sağ direksiyon seçeneğine sahip olacağını onayladı.

En az dört yıl boyunca aracın üretimine devam edileceği ve bu modelden 10 ila 15 bin adet üretileceği de söylentiler arasında yer alamakta.

Hatırlatmamız gerekirse, ix35 / Fuel Cell’in ana olarak hükümetsel ve özel filosal hizmetlerde kullanılması planlanmaktaydı. Bu araç, hidrojeni elektriğe çevirerek elektrikli bir motora güç veren yakıt pili kümesine sahip ve 100 km hıza 12.5 saniyede ulaşırken maksimum 160 km hızda gidebiliyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.