Hyundai’den Bentley Tasarımı - TRaraba.com

  • 16 Mayıs 2016
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
Hyundai’den Bentley Tasarımı

Sangyup Lee, değişim stratejilerinin başındaki isim olacak.

benthyun

Güney Koreli Hyundai firması, Bentley’in dış tasarımcısı Sangyup Lee’yi kiralayarak piyasa yeni sürdüğü Genesis’i gerçek bir seçkin model yapma işini bir üst seviyeye taşıdı.

İngiliz lüks şirketininden Luc Donckerwolke’yi dizayn işinin başına getirmenin ardından Hyundai şimdilerde Lee’nin Hyundai ve Genesis dizayn takımında yer alacağını bizlere duyurmakta.

Firmanın yaptığı açıklamada “Lee’nin yüksek bütçeli lüks araçlar tasarlama konusundaki yüklü bilgisi ve deneyimi Hyundai ve Genesis firmaları arasındaki dizayn rekabetçiliğini arttıracak” sözlerini kullandı.

Lee hem Hyundai, hem de Genesis firmalarındaki “dizayn stratejileri, yönergeleri, iç ve dış dizayn alanlarındaki öncü dizayn yenilikleri, boya ve materyaller” konularının sorumlu isim olacak. Ya da, bir diğer değişle, Donckerwolke ile işbirliği içerisinde köklü dizayn kararlarını alacak olan isim olacak.

Lee, Kore’de yer alan Hongik Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nden ve Kaliforniya’daki Tasarım Sanat Merkezi Koleji’nden mezun oldu ve ardından Pininfarina’da yer alan Porsche Tasarım Merkezi’nde kariyerine başladı. 1999 yılında General Motors’a katıldı ve ardından baş tasarımcı olarak Volkswagen Amerika Grubu’yla kariyerine devam etti. 2012 yılının sonunda ise dış ve gelişmiş tasarım sorumlusu olarak Bentley için çalışmaya başladı.

Luc Donckerwolke ise bu konuyla ilgili “Başkan Yardımcısı Lee, kendini dünyanın en iyi otomobil tasarımcılarından birisi olma konusunda kanıtlamıştır. Kendisinin dizayn felsefesi, Hyundai Motor’un DNA’sına uyacak yeni zorlukların ve buluşların peşinde koşmak olacaktır.” dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.