Isuzu ve Mazda Güçlerini Birleştiriyor - TRaraba.com

  • 11 Temmuz 2016
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Oto Karşılaştırma
Isuzu ve Mazda Güçlerini Birleştiriyor

Isuzu ve Mazda firmaları yeni bir pick up modeli için güçlerini birleştirmeye hazırlanıyor. Ortaya çıkacak olan ürün Mazda BT-50 ve Isuzu D-Max modellerinin yerini alabilir.

mzd

Mazda ve Isuzu, pickup ortaklığı adına bugüne kadar Ford ve General Motors ile anlaşmaya sahipti ve bu nedenle Japon otomobil üreticilerinin yeni bir model adına bir araya geldiklerini duymak bizleri çok şaşırttı.

mxd

“Temel bir anlaşmaya” zaten varıldı ve bu anlaşma uyarınca Isuzu tamamen yeni bir pickup geliştirip üretecek. Isuzu, Mazda adına bir model üretmekten de sorumlu olacak.

Model hakkında bize sunulan bilgiler çok az fakat aracın Kuzey Amerika hariç bütün kıtalarda satılması bekleniyor.

Bir rapora göre firmalar işbirliği anlaşmasını imzalamadan önce düşündükleri şey Isuzu’nun “yarıştaki etkililiğini yükseltmek” ve Mazda’nın “araç sayısını artırmak ve kendine ait market payını artırmak” idi.

mfx

Son olarak söylememiz gerekirse bu birliktelik Mazda ve Isuzu’nun ilk birlikteliği değil, zira on yılı aşkın bir süredir bu ikilinin ortak çalışmalarına şahit olmaktayız. Bunun en bariz örneği ise Isuzu’nun halihazırda Japon marketinde Mazda etiketli ürünler satıyor olması.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.