Toyota Bir Kez Daha En İyi - TRaraba.com

  • 8 Haziran 2016
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Genel
Toyota Bir Kez Daha En İyi

Yürütülen bir çalışmanın sonuçlarına göre Toyota en değerli araba markası seçildi.

tyt

85,3 milyar TL’lik marka değeriyle Toyota, Millward Brown tarafından yayınlanan BrandZ’nin En Değerli 100 Küresel Marka listesinde birinci sıraya iftiharla oturdu. BrandZ global yöneticisi Peter Walshe’ye göre geçtiğimiz yılla karşılaştırıldığında gözlemlenen %2’lik artışın sebebi kesinlikle müşteri deneyiminin geliştirilmesi ve değer röperinin artırılması.

Sıralamanın en önemli ölçütü, dünyanın farklı yerlerinde yaşayan iki milyondan fazla ile müşteriyle yapılan görüşmelerdeki “marka özü” ile ilgili bilgilerin birleştirilmesiyle oluşturuldu.

Bu listede yer alan araçlara bakacak olursak BMW, değerindeki %2’lik artışla ve toplamda 77,4 milyar TL ile ikinci sırada yer aldı. Yeni 7 serilerinin yanı sıra alternatif güçlü i3 ve i8 duo bizce bu %2’lik artışın en önemli etkenleri.

Mercedes-Benz’e gelince ilk 10 yer alan markalar içerisinde E sınıfı modellerinin de çok büyük pay sahibi olduğu %4’lük bir artışla bu anlamda birinci olan Benz, 65.6 milyar TL ile üçüncü sırada yer aldı.

Tesla Motors ise tarihte bir ilke imza atarak ve Lexus’u ilk 10’dan 12.7 milyar TL’lik bir marka değeriyle ilk 10’da yer aldı. Walshe’in dediğine göre Model 3’ün duyurulması ve yaklaşık 400 bin ön sipariş alması bu olayda çok büyük bir etken oldu.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.