Tüm BMW’ler Elektrikle Çalışacak - TRaraba.com

  • 11 Aralık 2016
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
Tüm BMW’ler Elektrikle Çalışacak

Alman otomobil devi, 2020’ye kadar yeni elektrikli araçlarla serisini genişletmeye yönelik planlarını artık bizimle daha net bir şekilde paylaşmakta.

k2

BMW marka araçların elektriklenmesi yolunda i3 hatchback ve i8, anlaşılan o ki, yalnızca bir başlangıçmış. Alman otomobil devinin en büyük planlarından bir tanesi 2020’ye kadar tüm modellerine elektrik desteğini sunmak.
BMW Group CEO’su Harald Kruger, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda otomobil severlere bu plandan bahsetti.

k3

Car and Driver’a konuşan CEO, elektriklenecek modellerle normal versiyonlar kıyaslandığında sportiflik açısından hiçbir şeyin kaybedilmeyeceğini belirtti.

k4

Gelecek modeller de yeni 330e ve 530e modelleri gibi “iPerformance” çatısı altında yer alacak. 2020 yılına kadar 2 Serisi, 4 Serisi, 6 Serisi ve SUV serisinde yer alan bütün modeller (X5 hariç) elektriklenecek. 2018’de çıkması beklenen yeni Toyota Supra’nın da batarya gücü alması bekleniyor.

Büyük elektrikli araç işgaline rağmen BMW’nin mevcut serisinin tamamını değiştirmediğini de belirtelim. Alman devi, 2025’e kadar elektrikli modellerin toplam satış hacminin %20’sinden fazlasını oluşturmayacağını söylemekte. Aynı yıl, BMW bir dizi hidrojen yakıt hücreli araç tanıtacak ve bu da oranı bir miktar arttıracak.

k5

“BMW i” alt markası, piyasaya çıktığı ilk günden itibaren toplamda 100,000 elektrikli araç sattı. Şirket, 2017 yılında bu sayıyı sportif bir “i3” ve “plug-in hibrid 5” Serisi ve “Mini Countryman” ile de yakalamak istiyor. Bu arada “Countryman”, Mini adı altında satılan ilk elektrikli araç olma özelliğine sahip.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.