Volkswagen Up GTI, 2018’de Bizlerle - TRaraba.com

  • 17 Aralık 2016
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
Volkswagen Up GTI, 2018’de Bizlerle

Volkswagen firmasının yeni sayılabilecek modeli Up’ın GTI versiyonu 114 beygir ve manuel şanzıman ile bizlere sunulacak.

VW Golf GTI’ın… tüm zamanların en çok satan ateşli hatchback modellerinden bir tanesi ve bunun tabii ki bir nedeni var. Araç eğlenceli, ekonomik ve gündelik kullanımda gerçekten harika. Alman otomobil üreticisi şimdilerde bu başarılı formülü başka bir modele uygulamaya hazırlanıyor.

k2

AutoExpress’in haberine göre göre Up GTI, 2018’in başlarında tanıtılacak. Otomobil, 114 beygir (85 kW) güç üretebilen 1.0-L 3 silindirli bir TSI motora sahip olacak. 114 beygir kulağa çok fazla gibi gelmese bile manuel şanzımanlı aracın yalnızca 880 kilogram olan ağırlığı 100 km hıza 8.8 saniyede ulaşmasını sağlayacak. Otomobilde otomatik şanzımanın opsiyon olarak sunulup sunulmayacağı sorusunun yanıtı ise henüz belirsiz.

k3

Up GTI’da da, Golf’e benzer şekilde, performans ile görünüş doğru orantılı olarak artırılacak. İç ve dış kabinde ise birçok ayırt edici özellik bulunuyor olacak. İç bölüme bakıldığında, spor koltuklar, spor direksiyon simidi ve spor pedallar gibi özel eklentiler otomobil severlere sunuluyor olacak. Dış bölümdeki ızgarada bulunan ve hepimizin çok sevdiği kırmızı renkli imzadan bahsetmeye gerek bile yok…

k4

Bu model, Volkswagen’in ilk kez ateşli bir Up’ı bize sunuşu değil ama aracın üretimi ilk kez onaylanmış durumda. 2012 yılında, 100 beygir güç üretebilen ve bazı ayırt edici dokunuşları olan UP GT’nin tanıtımı yayınlanmıştı. Görünen o ki şimdilerde Up modelinin daha üst bir versiyonu bizlere sunulacak.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.