2017 Honda Civic Hatchback - TRaraba.com
  • 11 Mart 2017
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
2017 Honda Civic Hatchback

Japon devi Honda‘nın sevilen modeli Civic‘in 10. nesil beş kapılı seçenekleri Türkiye’deki fiyatları belli oldu.

Bilindiği üzere “aracında sorun istemeyen” otomobil severlerin aklına gelen Japon otomobilleri arasında Honda Civic kendini kanıtlamış durumda ve modelin Türkiye’deki onuncu nesil seçenekleri adına bizlere ilk olarak sedan gövde sunulmuştu. Birkaç gün önce de 1.5 litre hacme ve turbo beslemeye sahip benzinli motor da aileye eklenmişti. Japon üretici beklenen müjdeyi nihayet verdi ve Türk otomobil severlere beş kapılı hatchback seçeneğini sundu.

İlk olarak şunu söylemeliyiz ki Civic Hatchback de dört kapılı kardeşi gibi spor bir görünüşe sahip. Bunun yanı sıra araçta 17 inç alaşım jantlar, ön ve arka park sensörleri, geri görüş kamerası, Honda Connect bilgi ve eğlence ekranı, çift bölgeli klima, LED farlar, arka tampon ortasına alınmış çift egzoz çıkışı ve bagaj üstü spoyleri gibi harika özellikler yer almakta.

Civic Sedan RS’e benzer olarak bu modelin de kaputunun altında 1.5 L hacme sahip benzinli motor yer alacak ve toplamda 182 beygir, 220 Nm tork güç üretecek. Sürekli değişken oranlı otomatik şanzımanla (CVT) donatılmış olan otomobil 100 km hıza 8.2 saniyede ulaşırken maksimum hızı da 200 km olarak açıklanmış durumda.

410 litre gibi etkileyici bir bagaj hacmi sunan Civic Hatchback‘in tek donanım paketinin ismi ise “Sport” olarak açıklandı. Otomobilin 100.900 TL olarak açıklanan başlangıç fiyatı, aynı motor ve şanzıman ikilisine sahip, RS donanımlı sedan kardeşinin fiyatından 9.000 TL daha uygun durumda.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.