2017 Hyundai i30 Wagon İlk Görüntüsü - TRaraba.com

  • 18 Şubat 2017
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
2017 Hyundai i30 Wagon İlk Görüntüsü

Hyundai‘nin merakla beklenen i30 Wagon modeline ait ilk görüntü bizlerle paylaşıldı.

Yeni model i30 Wagon, aile otomobillerinin en akılcı, en ferah ve en pratik olanlarından birisi olarak tarihe geçecek gibi duruyor ve konuyla ilgili ilk geliştirme olarakta aracın 528 litrelik bagaj hacmini arttırılması bekleniyor. Gelecek ay tanıtılacak olan i30 Wagon’un yan profilden çekilmiş bir görüntüsü yayınlandı. Yeni modelin, mevcut kompakt modelin 528 litrelik bagaj hacmine 17 litre daha eklenecek olmasıysa araca dair verilen bilgilerden ilki.

Otomobilin kaputunun altının beş kapılı modelin aynısı olacağı gerçeği tabii ki bizi şaşırtmadı. Yani, turboşarjlı 1.4 litrelik benzinli bir motor beklemekteyiz fakat 138 beygir ve 242 Nm üretebilen motorun yerine 100 beygir üreten 1.4 litrelik motor da tercih edilebilir. Bu ikisi arasında da 1.0 litre 120 beygirlik bir motor seçeneği yer alıyor olacak.

Ayrıca 95, 110 ve 136 beygir seçenekleriyle sunulacak olan 1.6 litrelik turbodizel seçeneği de alıcılarını bekliyor olacak. Otomobil, motor seçimine göre altı ileri manuel ya da yedi ileri çift kavramalı otomatik şanzıman ile sunuluyor olacak.

Wagon’un yanında, i30 da, yılın ikinci yarısında 250 ve 275 beygirlik güçlü motorlarla gelecek. Önümüzdeki yılın başlarında seriye şık bir fastback varyantı da eklenecek. Üç kapılı coupe modeli ise yeni jenerasyonda maalesef yer almıyor.

Hyundai i30 Wagon ilk kez 7 Mart’ta Cenevre Otomobil Fuarı’nda otomobil severlerle buluşacak.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.