2017 Opel Insignia Cenevre’de - TRaraba.com
  • 8 Mart 2017
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
2017 Opel Insignia Cenevre’de

2017 Insignia, Opel tarihinde önemli bir yere sahip olacak gibi duruyor.

Bildiğiniz üzere Opel, 2.3 milyar $ karşılığında PSA Grubu’na satılmıştı ve bunun ilk müjdesi Cenevre’ye iki yeni modeliyle gelişi oldu. Bu modeller, Meriva‘nın yerini alan Crossland X ve ikinci nesil Insignia (hem sedan, hem de station wagon versiyonları)

Opel‘in yeni sahibi Fransız grup, markanın gelişim sürecini etkilemeyeceğini, sadece ticari kısımda çalışacağının sözünü vermişti. Fakat buna rağmen yeni Insignia, “GM platformunda üretilen son Opel modeli” ünvanını taşıyabilir. Eskiye kıyasla daha büyük olan araç 32 mm daha büyük kalça mesafesi, 25’er mm de diz ve omuz mesafesi sunmakta.

Beş koltuğun tamamı dik olan sedan versiyonunda (Insignia Grand Sport) bagaj hacmi 490 litre iken station wagon türevi Insignia Sports Tourer‘da bu rakam 30 litre daha fazla. Arka koltuk sırtlıkları yatırıldığı takdirde ise bu rakamlar sırasıyla 1,450 ve 1,638 litreye çıkmakta.

Standart modellerde önden çekiş düzeni sunulurken daha pahalı versiyonlarda tork yönlendirme özelliğine sahip dört tekerlekten çekiş sistemi bulunacak. Kaputların altına baktığımız zamansa bizlere sunulan üç ünitesi seçeneklerinin bir hayli fazla olduğunu görmekteyiz. Giriş modelinde yer alan dört silindirli, 1.5 litrelik turbo benzinli motor 140 ve 166 beygirlik iki farklı güç seçeneği sunmakta. Daha büyük hacimli olan 2.0 litrelik turbo motor ise 260 beygir güç üretecek ve 8 ileri otomatik şanzıman ile sunulacak. Eğer daha tutumlu bir seçenek arıyorsanız Opel‘in sunduğu 1.6 ve 2.0 litrelik CDTi motor tam size göre diyebiliriz ve bu ünitelerin güç değerleri sırasıyla 110 ve 170 beygir.

Yeni Insignia, General Motors yelpazesi altındaki diğer araçlara temel oluşturacak. Aynı araç Avustralya’da Holden Commodore adıyla satışa sunulacak. Amerika’da Buick Regal olarak 2018 model yılında piyasaya giriş yapacak olan İngiltere’de ise Vauxhall adını taşıyacak.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.