2018 Opel Insignia Country Tourer Tanıtıldı - TRaraba.com

  • 5 Nisan 2017
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
2018 Opel Insignia Country Tourer Tanıtıldı

Daha önce bahsettiğimiz Opel Insignia Country Tourer modeli nihayet bizlere tanıtıldı ve yerden yüksek yeni amiral gemisinde AWD standart olacak.

İlk olarak, Opel/Vauxhall Insignia Country Tourer‘ın Avustralya’da Holden Commodore Tourer adıyla satılacağını ve Rüsselsheim merkezli markaya göre Insignia ailesinin amiral gemisi modeli olacağını sizlere belirtelim. Şimdilik görünen o ki, önümüzdeki yıllarda sportif OPC türevi gelinceye kadar da bu durum geçerliliğini koruyacak gibi.

Tahmin edeceğiniz üzere Country Tourer, standart Sports Tourer‘ı temel almakta. Özelliklerine baktığımız zaman ilk gözümüze çarpan detay olarak Insignia gamının station wagon üyesinin süspansiyon ayarlarının değiştirilmesi sonucunda yerden yüksekliğinin 20 mm arttığı görülmekte. Çamurluk ve marşpiyelere eklenen plastik koruma panelleri, Country Tourer‘ı kardeşinden daha sağlam bir hâle getirmiş, bahsedilen bu plastik paneller, ön ve arka tamponların alt bölümünde de görülebilmekte.

Halihazırda Insignia Grand Sport ve Sports Tourer‘dan tanıdığımız, tork yönlendirme sistemine sahip yeni dört tekerlekten çekiş sistemi ise Country Tourer‘da standart olarak yer almakta. Opel‘in bu model ile piyasaya sürdüğü AWD sisteminde beş bağlantılı arka süspansiyon ile elektronik kontrollü, iki adet çoklu kavrama gibi özellikler yer almakta.

Bildiğiniz üzere bir önceki nesilde Country Tourer, ileri aşamada daha uygun fiyatlı ve önden çekişli bir versiyona kavuşmuştu. Bu jenerasyon de için aynısının yapılıp yapılmayacağı henüz belli değil.

Dürüst olmak gerekirse bunun dışında Country Tourer‘ın Sport Tourer‘dan pek bir farkı yok… Bagaj hacmi ise bir önceki nesile göre 130 litre arttırılarak 1,665 litreye çıkarılmış durumda. Aynı zamanda aracın tavanına 100 kilograma kadar yükleme yapılabilmekte. 92 mm artan aks mesafesi ise özellikle opsiyon olarak ısıtma fonksiyonu eklenebilen arka koltuklarda oturan kişilere daha fazla alan sunuyor olacak.

Teknoloji kanadına baktığımızda 2018 Opel Insignia Country Tourer‘da 32 diyottan oluşan LED matrix farların opsiyon olarak sunulduğunu görmekteyiz. 360 derece görüş kamerası, Apple CarPlay ve Android Auto uyumluluğu, otomatik acil durum frenine sahip adaptif hız sabitleyici, şerit takip asistanı ve arka çapraz trafik uyarısı gibi özellikler ise araçta standart olarak yer almakta.

Opel ve Vauxhall amblemli versiyonlar Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktıktan kısa bir süre sonra piyasaya sürülecek. Holden modelini isteyenler ise ise 2018 yılına kadar beklemek zorunda.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.