2018 Toyota Camry - TRaraba.com
  • 10 Ocak 2017
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
2018 Toyota Camry

Toyota’nın sevilen efsane modeli yenilikler sayesinde artık çok daha iyi.

Toyota’nın uzun süredir merakla beklenen modeli Camry, nihayet Detroit Otomobil Fuarı‘nda bizlere tanıtıldı. Firma bu aracın şimdiye kadar ürettikleri en agresif, en ileri seviye model olduğunu iddiasında ve özelliklerine ve fotoğraflarına bakıldığında haksız da sayılmazlar.

Büyük sedan Camry‘nin sekizinci jenerasyonu, deyim yerindeyse tepeden tırnağa değişti. Japon otomobil devi, Toyota Yeni Küresel Mimarisi adlı platformdan çıkan otomobilin kendinden önceki tüm Camry jenerasyonlarına kıyasla “daha atletik ve sürmesi daha keyifli” olduğunun altını çizmekte.

Yaklaşık 50.8 milimetre uzayan aks mesafesi toplam uzunluğu 4,859 mm’ye çıktı ve bunun yanı sıra, tavan çizgisinin alt kısmı ve motor kaputu sırasıyla 25.4 mm ve 38.1 mm alçaltıldı. Toplam yüksekliği sadece 1.44 m olan sedanın oturma pozisyonu ise artık yere daha yakın ve ayrıca aracın kabini daha sürüş odaklı.

Tüm bu yeniliklere bir dizi yeni motor eşlik etmekte:

Yelpazenin en tepesinde D-4S Yakıt Enjeksiyon sistemine sahip 3.5 litrelik V6 yer alıyor. Diğer seçeneklere baktığımız zaman 8 ileri otomatik şanzımana eşli bir 2.5 litrelik motor ile karşılaşıyoruz. Aynı motor, firmanın yeni jenerasyon hibrit sistemi Toyota Hybrid System II ve CVT ile de eşleniyor.

Toyota performans verileri kesin olarak açıklanmadı fakat yeni Camry Hybrid‘in, şehir içinde 4.8, şehir dışında 5.0 l / 100 km tüketen Honda Accord Hybrid gibi rakiplerinden çok daha iyi olacağından eminiz. Yakın zamanda resmi beygir gücü, tork ve yakıt tüketimi veriler Toyota tarafından açıklanabilir.

Yeni platforma ve yeni motorlara kavuşan Camry‘de yaya tespiti yapabilen çarpışma öncesi uyarı sistemi, dinamik radarlı hız sabitleyici ve yönlendirme yardımı yapan şeritten çıkma ikazı gibi bir dizi güvenlik ekipmanı otomobil severlere standart olarak sunulacak. Ekstra ücret karşılığında ise arka çapraz trafik uyarısına sahip kör nokta tespit sistemi, akıllı mesafe (sonar) sensörü ve kuş bakışı görüşü kamerası gibi özellikler de aracın güvenlik ekipmanları içerisine eklenebilecek.

Yeni Camry, LE, XLE, SE ve SXE adlarına sahip dört farklı donanım paketi ile satılacak. Son iki pakete Sport opsiyonu da eklenebiliyor olacak. Bu eklenti donanım sayesinde gelen 19 inç çaplı siyah alaşım jantlar, arka rüzgarlık eki, agresif ön ve arka tamponlar ve ön yüzde bütünleşik alt difüzör gibi parçalar sayesinde dış görünüm daha da vurucu olacak.

Toyota, 2018 Camry‘nin daha önceki Camry modellerinden “daha farklı” olmak üzere tasarlandığını, bu yüzden “yaklaşık 150-200 m’den rahatlıkla seçilebileceğini” söyledi. Yeni spor sedanın A.B.D. satışları yazın başlayacak. Görmeyeli uzun zaman oldu… ve umuyoruz ki biz de en kısa zamanda bu şehvetli modeli yollarda görebiliriz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.