2018 Volvo XC60 Artık Bizlerle - TRaraba.com
  • 7 Mart 2017
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
2018 Volvo XC60 Artık Bizlerle

Hepimizin sevdiği Volvo uzun süren bir bekletişin ardından ikinci jenerasyon XC60 modelini nihayet bizlere tanıttı ve ilk müjde T8 Twin Engine…

İlk olarak söylememiz gerekir ki premium crossover kesinlikle beklediğimize değmiş gibi görünüyor, zira yeni jenerasyon XC90’daki tüm iyi şeyleri daha küçük bir pakette toplamış durumda.

İç kabine baktığımız zaman yenilenmiş XC60 modelinin tıpkı abisi XC90 gibi son derece lüks ve güzel göründüğünü kolaylıkla fark edebilmekteyiz. Dört bölgeli klima kontrolü ve hem Android Auto hem de Apple CarPlay desteğine sahip. “Otomobil selefinin üstüne büyük gelişmeler ekliyor ve oldukça zorlayıcı segmentine taze bir soluk getiriyor,” desek yanlış olmaz.

Volvo XC60’a, abisi X90’dan alınan T8 Twin Engine ünitesini de eklemiş durumda ve bu sayede 100 km hıza ulaşmak yalnızca 5.3 saniye sürmekte. Yelpazenin üstünde yer alan turboşarjlı ve süperşarjlı 2.0 litrelik motor bir elektrikli motorla birlikte çalışmakta ve toplamda 407 beygir güç üretmekte.

Audi Q5, BMW X3 ve Jaguar F-Pace gibi modellere rakip olabilmesi adına Volvo’nun yeni XC60 modeli “90” serisi gibi daha büyük modellerin sahip olduğu SPA platformuna oturtulmuş. 190 beygirlik D4, 235 beygirlik D5 dizel motorlar ve 245 beygirlik T5 ile birlikte aynı dört silindirli Drive-E düzenlemesi tarafından güç pompalanacak olan yeni model, marka tarafından 320 beygir ve 400 Nm’lik T6 ünitesi ile de satılıyor olacak.

Her Volvo‘da olduğu gibi, XC60‘da da bir güvenlik kiti yer alacak. İlk olarak “iyi bir şekilde işaretlenmiş yollarda” ve 130 km hıza kadar kullanılabilecek yarı otonom sürüş sistemine sahip olacak. Araç, hızlanma, frenleme ve direksiyon konularında oldukça akıllı olacak. Müşteriler isterse, potansiyel bir kaza durumunda otomatik olarak fren yapabilen ve direksiyonu kontrol edebilen ekstra sürücü yardımı sunan bir paketi de sipariş edebilecekler.

Volvo, Nisan ayı ortalarında İsveç’teki Torslanda fabrikasında yeni XC60’ın üretimine başlayacak ve bu nedenle teslimatların da bu yaz başlaması beklenebilir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.