BMW 2 Serisi ve M2’ye Hafif Makyaj - TRaraba.com

  • 11 Mayıs 2017
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
BMW 2 Serisi ve M2’ye Hafif Makyaj

Alman devi, iç mekana uygulanan değişiklikler için “Tamamen yeni” dese de gerçek biraz farklı…

BMW 2 Serisi‘nin yenilenmesi de büyük kardeşi 4 Serisi‘nde olduğu gibi elden geçirme operasyonu şeklinde oldu. Yeniliklerin en çok dikkat çekeni yanı ise bi-LED farların bütün modellerde standart olarak sunulacak olması gibi durmakta. Opsiyonel donanımdaysa full LED farlar yer alıyor olacak. Görsel olarak yeni ünitelerle eskilerinin en büyük farkı “Angel Eyes” isimli halkaların yuvarlak yerine artık altıgen şeklinde sunulacak olması.

Ön panjurun artık daha geniş böbreklere sahip olduğunu ve hava girişlerinin de genişletildiğini görmemek mümkün değil. Bu yenilikler 2 Serisi‘ne biraz daha agresif bir görünüm kazandırmış durumda. Arkada pek bir şey değişmemiş gibi görünse de BMW, standart olarak sunduğu LED stopların iç tasarımlarını yenilemiş. Dışarıda karşılaşılan farklılıkları tamamlamak için ikisi mavi, biriyse turuncu üç gövde rengi ve ikisi 17, ikisi de 18 inç çaplı dört jant seçeneği de donanıma eklenmiş durumda.

İç tarafa baktığımız zamansa marka tarafından “Tamamen yeni” olduğunu söylesenen değişikliklerin sadece sıkı BMW takipçileri tarafından anlaşılacak düzeyde olduğunu görmekteyiz. Piyano siyahına boyanmış daha fazla parça sunan 2 Serisi kokpitinde farklı biçimli hava çıkışları, ek krom süslemeler ve elden geçirilmiş torpido gözü yer almakta. BMW, gösterge panelinin siyah oluşuna dikkat çekerken opsiyonel olarak sunulan 8.8 inç büyüklükte ekrana sahip navigasyon sistemi ise dokunmatik ekrana sahip.

Kablosuz şarj tepsisi de kablolarla uğraşmayı sevmeyen kişileri çok mutlu edecektir. Ayrıca artık bütün 2 Serisi ailesi Apple CarPlay destekli. Aracını Wi-Fi noktası olarak kullanmak isteyenlerse bunu 10 cihaza kadar yapabilecek.

Motor gamı, daha önce de olduğu gibi üç, dört ve altı silindirli ünitelerden oluşuyor fakat dizel üniteler artık yeni bir turbo besleme teknolojisi ve daha başarılı common-rail direkt enjeksiyon sunmakta. Önceden olduğu gibi motor seçeneğine bağlı olarak 6 ileri vitesli manuel veya 8 ileri vitesli otomatik şanzımanlar donanıma eklenirken xDrive isimli dört tekerlekten çekiş sistemi de yalnızca birkaç modelde sunulmakta.

2 Serisi şu ana kadar 140.000’in üzerinde satışa ulaşmış durumda ve en büyük pazarlar A.B.D., İngiltere ve Almanya. Güncellenen modellerin satışına ise Avrupa’da Temmuz ayında başlanacak. Ayrıca daha güçlü bir M2 CS modelinin gelecek sene bizlerle birlikte olması da beklentiler arasında. Sınırlı üretime sahip olması beklenen otomobilin de M4 CS gibi daha hafif olması planlanmakta.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.