Fiat 124 Spider Sonunda Türkiye’de - TRaraba.com

  • 29 Nisan 2017
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
Fiat 124 Spider Sonunda Türkiye’de

Özlenen ve merakla beklenen 124 Spider, yaklaşık 35 yıl sonra geri döndü ve nihayet Türkiye’de!

FIAT, 2017 İstanbul Autoshow’da efsanevi modeli 124 Spider‘ın yeni jenerasyonunu otomobil severlerle buluşturdu. İstanbul’da görücüye çıkarılan model çok kısa bir süre sonra piyasaya sürülecek.

Dış tasarıma bakacak olursak ön bölümde keskin çizgiler ve yuvarlak hatlara sahip farlar bizi karşılamakta. İki parçalı ön ızgaranın duruşu sade olsa da genel yüz oldukça şık durmakta. 124 Spider, uzun kaput bölümü ile spor imajını pekiştirmiş ve arka kısımda bir difüzöre ve çift egzoz çıkışına sahip durumda.

Sade ve amaca odaklı tasarımın iç mekanda da devam ettiğini görmek çok kolay. Üzerinde kumandalar bulunan şık direksiyon simidinin arkasında ise klasik gösterge paneli düzeni yer almakta. Orta konsolda ise üç adet dönel düğmeye yer verilmiş. Orta konsolun üzerinde yer alan ekranın da oldukça hoş durduğunu söylemekte fayda var. Deri koltuklarda ve konsolun ortasında kullanılan kahverengi renk detayları kabini canlandırma adına gerçekten harika bir iş çıkarmış.

Performans detaylarına geldiğimizde ise ilk olarak Mazda MX-5 Miata ile aynı platformu paylaşan 124 Spider‘ın 1.4 litrelik turboşarjlı motordan beslendiğini söylemeliyiz. Üretilen toplam güç 140 beygir ve maksimum tork 240 Nm. 6 ileri manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri sunan araç gücünü arka tekerleklere aktarmakta. Tüm bunlar 124 Spider‘ın 100 km hıza manuel versiyonda 7.5, otomatik şanzımanlı türevde 7.6 saniyede ulaşmasını sağlamakta. 1 tonluk bu aracın durma performansının iyileştirilmesi adına ise önde hava soğutmalı, arkada normal fren diskleri kullanılmış durumda. Çap ise dört tekerleğin ardında da 280 mm.

Donanımlara baktığımızda üst paket Lusso‘da 7″ boyutunda ekran, 17″ çapında alaşım jantlar, geri görüş kamerası ve navigasyon standart olarak sunulmakta. Gusto adlı opsiyon paketinde far ve yağmur sensörü, Bose ses sistemi ve tamamen LED ve adaptif ön farlar var.

Fiat 124 Spider ilk aşamada Lusso paketiyle 150,000 TL’den başlayan fiyatlarla satılmakta. Otomatik şanzımanda bu rakam 165,000 TL. Opsiyon fiyatları ise metalik renk 1,250 TL, Gusto Paketi 10,000 TL. 124 Spider önümüzdeki haftadan itibaren bayilerdeki yerini alacak.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.