Ford Elektriklenmeye Başlıyor - TRaraba.com

  • 6 Ocak 2017
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
Ford Elektriklenmeye Başlıyor

Otomobil sektörünün insanları sevindiren ve çevreyi gülümseten elektrik yarışına Ford da dahil olmak üzere, zira Ford’un CEO’suna göre önümüzdeki 15 yıl içinde elektrikli araç satışlarının içten yanmalı motorlarınkini aşacak.

Ford yeni yıla girer girmez yaptığı ilk duyuruda önümüzdeki beş yıl içinde sunmayı planladığı yedi yeni elektrikli aracı bizlere bildirdi. Yakın gelecekte elektrikli araçlara yapılacak olan 4,5 milyar dolarlık yatırımda, Mustang ve F-150‘nin hibrit versiyonları muhtemelen bu grubun en üst düzey elemanları olacak. Şirket elektriklenme girişiminin yanı sıra, “araç şarj etmenin, park etmek kadar kolay bir işe dönmesini” sağlayan kablosuz şarj teknolojisini ve EV filo yönetimi teknolojisini de geliştirecek.

Ford Başkanı ve CEO’su Mark Fields yaptığı açıklamada “Yatırımlarımız ve genişleyen ürün yelpazemiz, önümüzdeki 15 yıl içinde, elektrikli araçların küresel talebinin benzinli araçları aşacağına yönelik görüşümüzü yansıtıyor.” dedi ve bizce bu açıklamasında tamamen haklı.

Ford’un en büyük planları arasında elektrikli crossover pazarına kendi çıkardığı araçla 2020 yılına etkileyici bir giriş yapmak var. Otomotiv devi, CUV’nin en az 300 kilometre menzile sahip olacağını ve Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’da satışa sunulacağını da bizlerle paylaşmakta. Üretim, Michigan’daki Flat Rock Assembly Fabrikası‘na yapılacak 700 milyon dolarlık genişlemeden sonra başlayacak.

Aynı fabrikada, Ford’un otonom sürüş için özel olarak geliştireceği yeni bir hibrit araç da üretilecek. Bu iş ilk önce Kuzey Amerika’da başlayacak. Michigan, otonom sürüşe izin veren yeni bir yasa ile kendi kendine çalışan modeller için potansiyel bir yer haline gelecek gibi görünüyor.

Ford’a göre, önümüzdeki beş yıl içinde altı tane daha elektrikli model gelecek. Bu 13 model, otomobil üreticisinin serisine önemli katkı sağlayacak.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.