Ford’tan SUV Modellere RS Söylentisi - TRaraba.com

  • 25 Mart 2017
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
Ford’tan SUV Modellere RS Söylentisi

Hepimizin sevdiği Ford‘un SUV modellerine RS versiyon getireceğine dair söylentiler güçlendi.

Söylentiler gerçekleştiği takdirde Escape ve Kuga ikilisi, bu dokunuşu görecek ilk modeller arasında yerlerini alabilir. Ford firması da RS amblemi taşıyacak yüksek performanslı SUV modelleri üretme fikrine sıcak bakmakta. Firmanın performans direktörü Dave Pericak’in bir röportajında
“Sanırım müşteriler performansı seviyor. SUV’nin tanımı, Focus veya Fiesta’dan çok farklı. Amerika’da ve küresel pazarlarda insanların agresif görünen ve spor duran araçları sevdiğini görüyoruz. Güç, ivmelenme ve motor gelişimi bekleniyor. Bu yüzden evet, ekstra performans SUV müşterilerinin hoşuna gidecektir.” şeklinde yaptığı yorum da bu görüşün desteklendiğinin kanıtı gibi.

Günümüzde piyasada bulunan performanslı SUV’leri beğenmediğini söyleyen Pericak, Ford‘un bu fikre yeşil ışık yakması durumunda Ford amblemi taşıyacak modelin gerçek bir performans otomobili olacağını da paylaştı.

“SUV pazarına baktığınız zaman tam manasıyla performanslı SUV modeli sayısının oldukça az olduğunu görebilirsiniz. Kısmi denemeler yapan markalar oldu, değişik yaklaşımlar gördük fakat %100 spor bir SUV göremedik. Bu alanda bir fırsatımız olduğunu düşünüyorum.”

Öyle görünüyor ki Amerika Birleşik Devletleri’nde Escape, Avrupa’da ve Türkiye’de Kuga adıyla satılan SUV, RS dokunuşunu gören ilk model olacak. Yakın zamanda tanıtılan yeni Kuga, altyapısı sayesinde performans güncellemelerini destekleyebilmekte. Şu anda piyasada bulunan en sportif Escape modeli Sport Appearance Package versiyonu. Adından da anlaşılacağı üzere paket içeriği yalnızca görsel detaylardan oluşmakta. 19 inç çaplı jantlar, karartılmış camlar ve siyah yan ayna kapakları sportifliği vurguluyor olsa da performansa bir katkıda bulunmamakta. Kuga‘ya baktığımız zamansa ST Line paketiyle karşılaşıyoruz. Aerodinamik pakette 18 ve 19 inç çaplı jant seçenekleri ve ST logoları yer almakta.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.