Hyundai, Türkiye’ye Şükranlarını Sunmakta - TRaraba.com

  • 1 Nisan 2017
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
Hyundai, Türkiye’ye Şükranlarını Sunmakta

Güney Koreli marka, Türkiye’deki 20. üretim yılını özel bir donanım seviyesi ile taçlandıracak.

Koreli üretici Hyundai, bundan 20 yıl önce, kendi ülkesi dışında yer alan ilk otomobil fabrikasını İzmit’te kurmuştu ve bir hayli anlamlı olan bu olayı kutlamak isteyen otomobil devi, Türkiye’de ürettiği i10 ve i20 modellerine özel bir donanım seviyesi eklemiş durumda.

Star ismini alan pakette, daha önce en üst donanım seçeneğiyle birlikte gelen aksesuarların haricinde her iki model için de ilk olan donanımlar standart olarak sunulmakta. Yerli pazarda gösterilen satış başarısının haricinde ihracatta da başarılı durumda olan bu ikili sayesinde Hyundai, 2016 yılında 2 milyar dolardan fazla ihracat geliri de sağlamış durumda.

Modellerin detaylarına gelecek olursak, i10 Star‘da arka park sensörü, sunroof, 7 inç büyüklüğünde dokunmatik ekran, navigasyon sistemi ve 15 inç çaplı jantların haricinde ilk defa kromajlı kapı kolları, anahtarsız giriş ve çalıştırmayla dijital ekranlı tam otomatik klimayı standart donanıma eklemiş, yani araçta yok yok desek gerçekten yeridir.

Sadece 1.25 litre hacimli benzinli motor ve 4 ileri vitesli tam otomatik şanzımanla alınabilen aracın fiyatı ise 61.900 TL olarak açıklanmış durumda. Performans kısmına baktığımız zamansa 4 silindirli motorun, 87 beygir güç ve 121 Nm tork üretebildiğini görmekteyiz. 100 km sürate 13.8 saniyede ulaşabilen modelin maksimum sürati ise 166 km.

Büyük kardeş i20 Star‘ın donanımına baktığımız zamansa LED stoplar, açılabilir panoramik cam tavan, Bluetooth bağlantılı ses sistemi, hız sabitleyici ve sınırlandırıcıyla arka park sensörlerini görmekteyiz. Siyah renkli tavan iç kaplaması, özel koltuk döşemeleri, koyu renkli, 15 inç çaplı jantlar ve şeritten ayrılma uyarı sistemi ise bu modele getirilebilecek ek özellikleri arasında yerini almakta. Hyundai i20 Star‘ın fiyatıysa 67.900 TL.

Performans kısmında i10 Star’dan daha şanslı olan i20 Star‘ın iki motor seçeneği bulunmakta ve bunlardan 1.4 litre hacme sahip olan benzinli ünitesi 4 ileri vitesli tam otomatik şanzımanla bizlere sunulmakta. 100 beygir güç ve 134 Nm tork üretebilen otomobil 100 km/s sürate 13.2 saniyede ulaşabilirken maksimum sürati 170 km.

Asıl sürprizse ilk olarak i20 Active modellerinde tanıma şansı bulduğumuz turbo beslemeli, 3 silindirli, 1 litre hacimli benzinli motorun artık 5 kapılı i20 modellerinde de sunulacak olması oldu. 120 beygir güç ve 172 Nm tork üretebilen bu yeni ünite 6 ileri vitesli, manuel şanzımanla birlikte sunulmakta. Bu otomobilin 100 km sürate ulaşması 10.2 saniye sürerken maksimum sürati 190 km.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.