Makyajlı Hyundai Sonata Çizimleri - TRaraba.com

  • 27 Şubat 2017
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
Makyajlı Hyundai Sonata Çizimleri

Güney Kore çıkışlı Hyundai‘nin Sonata modeli adından çok sık söz ettirmese de hayranlarının çok olduğu bilinmekte ve yenilenmiş otomobilin bu yaz gelmesi bekleniyor.

Yenilenmesi beklenen Sonata‘ya dair ilk hamle firmanın kendisinden geldi ve Hyundai’nin resmi Facebook sayfasından makyajlı Sonata’nın ilk çizimleri yayınlandı. Birçok kez casus fotoğrafı çekilen modelin tanıtımının ise bu yılın ilerleyen zamanlarında yapılması bekleniyor. En büyük gelişme ise önceki iki jenerasyonun yanında standart ve sportif versiyonun gelecek oluşu.

Çizimler, beklendiği kadar agresif olan tasarımı ortaya koymakta fakat bu çizgilerin üretim versiyonunda daha ölçülü şekillere dönüşmesini bekliyor olacağız. Mevcut Sonata’nın 1.6 ve 2.0 litrelik turbo motorları aynı düzene sahip olduğu için dört çıkışlı egzoz sistemini görmeyi de bekleyebiliriz.

Ön bölümde ise Sonata’nın “basamaklı” ızgarasını daha şık farlarla çevrelenmiş durumda, yani makyajlı tasarım, tıpkı son jenerasyon i30’daki gibi yenilenmiş sedan da tampona entegre edilmiş dikey gündüz farlara sahip olacak.

Şu anda Sonata serisinin en güçlü motoru, 245 beygirlik 2.0 litrelik turbo motor. Bu motorun gücü, çift kavramalı yedi ileri otomatik şanzıman vasıtası ile ön tekerlere aktarılmakta. Önceki raporlar bu motorun, i30 N’de kullanılacak olan yeni 2.0 litrelik turbo motorla değiştirileceğini öne sürüyordu. Söylentilere göre bu motor en az 260 beygir üretecek ve Sonata 2.0T’yi daha da hızlandırmış olacak.

Hyundai’den resmi bir açıklama henüz gelmedi ancak makyajlı 2018 Sonata’yı önümüzdeki aylarda görmeyi umuyoruz. CarAdvice, otomobilin Nisan ayında düzenlenecek olan New York Otomobil Fuarı’nda tanıtılacağını iddia etmekte fakat bunun kesinleşmesi biraz daha beklemek zorunda kalacağız.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.