Mercedes-AMG C63 R Harika Olacak - TRaraba.com

  • 29 Mart 2017
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
Mercedes-AMG C63 R Harika Olacak

Yeni Mercedes AMG

Alman devi C63 S Coupe‘nin tahtını elinden alacak gibi duruyor.

Kaputunun altında yatan 510 beygir güçle Mercedes-AMG C63 S Coupe‘nin, ailenin en yüksek performanslı üyesi olarak kalacağını düşünüyorsanız biraz yanılıyor olabilirsiniz. Zira, gelen haberlere göre hazırlanan R versiyonu bu araçta her anlamda daha fazlasını sunuyor olacağa benziyor. Firma, “Black Series” logosunu diriltmek yerine AMG GT‘ye uyguladığı gibi yüksek performanslı bu araca da “R” ekini armağan edecek.

C63 S daha önce fotoğraflanmıştı ve bu olay gelecekte piyasaya çıkabilecek muhtemel bir “R” modelinin habercisi olarak bizlere yansıdı. Daha dikkat çekici bir aerodinamik kite sahip olan otomobilin temellerini paylaşan S seçeneği asla yavaş sayılamaz çünkü 100 km sürate 3.9 saniyede ulaşabilen otomobilin maksimum sürati 290 km’de sınırlandırılmıştı.

Bu veriler daha da geliştirilmek isteniyorsa R versiyonu daha aerodinamik bir gövdeden fazlasına ihtiyaç duyuyor olacak. S versiyonunda kullanılan 510 beygir güç, 700 Nm tork üretebilen çift turbo beslemeye sahip, 4 litre hacimli V8 motorun geliştirilmiş bir seçeneğine sahip olması beklenen otomobil söylentilere göre yaklaşık 100 beygir daha güçlenip E63 S‘in kaputunun altında yatan güce sahip olabilir. Bu olay gerçekleştiği takdirde ise C63 R, E63 S‘in dört tekerlekten çekiş sistemine ve 9 ileri vitesli otomatik şanzımanına da kavuşabilir.

BMW M4 GTS hamlesine cevap olacak bu otomobilin ağırlığının azaltılacağı da iddialar arasında yerini almakta ve hatta daha işlevsel bir kasa seçeneği olan sedanın da R modifikasyonuna uğrama ihtimali bulunmakta. Dört kapılı bu aracın tanıtılması ise 2019 model yılını bulacak gibi gözükmekte. Bu aracın anahtar teslim fiyatı euro kur artışına bağlı olarak her gün büyük bir servet olma yolunda adım adım ilerlemekte haliyle bu yeni R Coupe‘nin tahmini fiyatının S serisi fiyat seçeneğinden yaklaşık %30 daha fazla olması beklenmekte.

NOT: Fotoğraflar 2017 Mercedes-AMG C63 S Coupe modeline aittir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.