Skoda Karoq Neredeyse Hazır - TRaraba.com

  • 13 Mayıs 2017
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
Skoda Karoq Neredeyse Hazır

İlk olarak aracın küçük bir Kodiaq‘tan fazlası olduğunu söylememiz mümkün.

Skoda, gelecek Perşembe günü Stockholm’de yapılacak olan resmi lansmana kadar heyecanımızı almak istiyor gibi ve bu nedenle de yeni crossover modelinin bazı fotoğraflarını bizlerle paylaştı. Yeti‘nin gitmesine üzülüyoruz, evet, ama Çek üreticinin, bu aracı, büyük kardeş Kodiaq‘tan farklılaştırma çalışmalarını da başarılı bulmuyor değiliz. Farklılıklar o kadar da göze batmıyor olsa da çoğumuz Karoq‘un, Kodiaq‘ın %75 küçültülmüş bir versiyonu olduğunu düşünmekteydik.

Şimdiye kadar gördüklerimize göre aracın üst farları Kodiaq‘ınkinden genişken alt farlar da yeniden şekillendirilmiş durumda. Arkada yer alan LED stopların da farklı göründüğünü ve daha kısa yapılı olduklarını söylemek mümkün. Bunlar küçük farklılıklar olsa bile Yeti‘nin çılgın tasarım detayları artık yok… Durum böyle olsa bile Karoq‘un şimdiden segmentinde güçlü bir yarışmacı olacağını söylemek de mümkün.

İç tarafa geçildiği zaman tamamen dijital bir gösterge paneli görüyoruz ki bu, Skoda adına bir ilk. Ayrıca elektrikli park freni ve piyano siyahı kaplamaların da donanımda bulunduğunu belirtmeden olmaz. Skoda‘nın, makyajlı Octavia ve Kodiaq‘ta gördüğümüz, firmanın en son nesil bilgi-eğlence sistemlerine ev sahipliği yaptığını söylememize de gerek yok sanırım. LED ambiyans aydınlatması da görülen detaylar arasında ve bu özelliğin 10 farklı renkte sunulacağı da şimdiden bilinmekte.

Volkswagen tarafından sahip olunan Mladá Boleslav merkezli firma dört tekerlekten çekiş sistemli ve 7 ileri vitesli, çift kavramalı, yarı otomatik şanzımana sahip bir modeli örnek olarak gösterse de müşteriler, önden çekiş ve manuel şanzımanlı daha ucuz Kodiaq modelleri de alabilecek. İki benzinli ve üç dizel motor seçeneği sunacak olan araçta grubun yeni motoru 1.5 TSI Evo da görev yapacak.

Artık Skoda modellerinde görmeye alıştığımız üzere Karoq da iç mekanda geniş bir hacim sunuyor olacak. Bagaj hacmi 521 litre olarak açıklanan aracın arka koltuk sırtlıkları yatırılarak bu hacim 1.630 litreye ulaştırılabiliyor. Daha da çok hacim isterseniz arka koltukları yerlerinden sökebilir ve 1.810 litre elde edebilirsiniz ki bu da aracı neredeyse bir vana çeviriyor.

18 Mayıs’ta yapılacak lansmanı sonrasında Skoda Karoq, 2017’nin ikinci yarısında Avrupa pazarlarında satışta olacak.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.