Subaru Legacy Yenilendi - TRaraba.com
  • 4 Şubat 2017
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
Subaru Legacy Yenilendi

Japon otomobil devi Subaru, Legacy modeline yeni teknolojilerin yanı sıra daha keskin bir tasarım getirdi.

Subaru‘nun Legacy modeli 2018 model yılı için kapsamlı bir makyaj operasyonuna tabi tutuldu. Dört tekerlek çekişe sahip model, kardeşi Impreza‘ya benzer şekilde görsel değişiklikler geçirdi. Teknik bilgiler henüz bir sır gibi saklanmakta zira güncellenen model 9 Şubat 2017’de Chicago Otomobil Fuarı’nda otomobil severlere gösterilecek.

Değişikliklere geldiğimiz zamansa ilk olarak 2018 Legacy daha keskin ve agresif bir tasarıma sahip olacağını söylemeliyiz. Opsiyonel olarak gelen LED sis farlarını çevreleyen bölmeler artık daha dik açılı. Ön ızgaranın şekli aynı fakat markanın ambleminin içinden geçen çıta artık daha parlak. Keskin kenarlı ön farlar ise sedanın makyaj öncesindeki sakin duruşunu hırçınlaştırmış. Arka bölümdeki değişiklikler ise tampona entegre egzoz borusu şekliyle sınırlı.

Subaru, iç mekandaki malzeme kalitesini de arttırmış durumda. Ses yalıtımının arttırılması ile kabin daha izole hâle getirilmiş. Elden geçirilen merkezi konsolda görülen dijital klima düğmelerinde sıcaklık değerlerinin gösterilmesi ise lüks markalardan alınan bir detay olarak karşımıza çıkmakta. Artık Apple CarPlay ve Android Auto uyumlu olan bilgi eğlence sistemi ekranın boyutu 6.2 inçten 6.5 inçe çıkmış. Subaru, opsiyonel olarak 8″ boyutunda bir ekranı da otomobil severlerin tercihine sunmakta. Merkezi konsolun arka kısmında bulunan USB çıkışları sayesinde arka koltuktaki yolcular da elektronik cihazlarını rahatça şarj etme imkânına sahip olacak.

Performans konusuna gelindiğinde ise motorlarda herhangi bir değişiklik yapılmadığını görmekteyiz. Yelpaze 175 beygir ve 236 Nm üretebilen, dört silindirli, 2.5 litrelik boxer motor ile başlayıp gücü 256 beygir ve torku 335 Nm olan, altı silindire sahip, 3.6 litrelik boxer motor ile devam etmekte. Firma standart CVT’nin güncellendiğini, artık sistemin daha tepkili olacağını ve pürüzsüz vites geçişleri sunacağını da öne sürmekte. Amortisör ve elektrikli direksiyon özellikleri ise Legacy‘nin sürüş kalitesini iyileştirmiş.

Teknolojik yenilikler baktığımızda lastik basınç sensörü, direksiyona bağlı LED ön farlar (opsiyon) gibi özellikler görüyoruz. Limited paketinde EyeSight adlı otomatik uzun far fonksiyonu da 2018 model yılıyla gelen değişiklikler arasında.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.