Toyota New York’a FT-4X Konseptiyle Gelecek - TRaraba.com

  • 30 Mart 2017
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
Toyota New York’a FT-4X Konseptiyle Gelecek

Japon firmasının FT-4X adlı konsept aracı önümüzdeki ay New York Otomobil Fuarı’nda otomobil severlerle buluşacak.

Toyota, birkaç gün içerisinde kapılarını açacak olan New York Otomobil Fuarı’na FT-4X adını verdiği bir konseptle katılıyor olacak. Şu aşamada araç hakkında çok fazla bilgi sunulmamış olsa da aracın uzun süredir beklenen FJ Cruiser veliahtını temsil ettiği düşünülmekte.

Yalnızca tekerleğini gördüğümüz FT-4X‘in dört tekerlekten çekişli olacağını ve off-road’a uygun Goodyear lastiklerle geleceği halihazırda bilinmekte. Toyota, araç için “Four Wheeling. Scene Stealing.” yani “Dört Çeker. Dikkat Çeker.” gibi harika bir tabir kullanmış. Konsepte dair ilk ipucu ise geçtiğimiz Ekim ayında Toyota‘nın FT-4X adının telif haklarını almasıyla gelmişti. Bu adın açılımına baktığımız zamansa karşımıza “Future Toyota 4×4” yani “Geleceğin 4×4 Toyota’sı.” çıkmakta.

4×4 ibaresi, aracın çok sevilen FJ Cruiser modelinin devamı niteliğinde olacağının sinyallerini vermekte. 2016’nın sonunda üretimi durdurulan FJ Cruiser ise yeni Jeep Wrangler ve Ford Bronco gibi araçların gelişiyle tekrar piyasaya dönebilir.

Amerika Birleşik Devletleri’nde satılan FJ Cruiser‘larda 4.0 litre hacme sahip, 260 beygir (193 kW) gücünde bir V6 bulunmaktaydı. Tahminlere göre ise yeni model daha çevreci bir motora sahip olacak. En güçlü tahmin ise bu araçta, Lexus LC 500h‘ta görülen “hibrit V6” formülünün veya C-HR‘ın dört silindirli hibrit ünitesinin daha güçlü bir versiyonunun yeni araçta kullanılacağı yönünde.

FT-4X‘e ait tüm detaylar ise Nisan ayında düzenlenecek New York Otomobil Fuarı’nda belli olacak.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.