Volkswagen Golf R – Performance Package - TRaraba.com

  • 26 Nisan 2017
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
Volkswagen Golf R – Performance Package

Almanların belki de en sevdiğimiz modeli olan Golf yeniden büyük bir sürprizle karşımızda.

Volkswagen, geçtiğimiz ayın başında düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı’nda makyajlı Golf R‘ın opsiyonel Performance Pack‘e sahip bir versiyonunu bizlerle paylaşmasının ardından gelmiş geçmiş en kaslı Golf R versiyonuna gelen paketin hünerlerini de yayınladığı teaser aracılığıyla sergilemişti. Aynı videonun uzun hâlini yayınlayan marka, paket kapsamındaki parçaları detaylı bir şekilde göstermekte.

Performance Package‘ta nelerin yer aldığını merak edenler için kısa bilgi vermek gerekirse ön tampona eklenen yeni hava perdeleri, daha şık yan marşpiyeler ve motorsporlarından türetilen bir arka difüzör giriş için yeterli olacaktır. Arka bölümde ise yere basma kuvveti miktarını 20 kg (196.2 N) arttıran bagaj üstü bir spoiler yer almakta. Kaputun altında yatan 2.0 TSI motorun hızlanma gücünü yavaşlama performansına da yansıtmak adına fren kaliperlerinin boyutu 431 mm’ye çıkarılmış durumda. Araca paketle birlikte getirilen en önemli eklentilerden birisi ise ağırlığı 7 kg düşüren Akrapovic marka titanyum egzoz sistemi gibi gözükmekte.

Teaser videosunda dijital gösterge panelinde maksimum sürat değeri 267 km olarak görülüyor, bu konuda standart Golf R‘ın maksimum hızının 250 km ile sınırlı olduğunu bildirmekte fayda var. Firma mühendisleri limitörü esnetmenin yanı sıra amortisörleri de elden geçirmiş durumda. Bunun yanı sıra daha sert süspansiyon ayarları sayesinde dört tekerlekten çekişli mega-hatch yere daha da yaklaştırılmış.

Volkswagen yaptığı açıklamada Performance Package opsiyonuna sahip Golf R‘ın normal modelden daha sonra piyasaya sürüleceğini belirtti. R400 konseptinin üretime girmeyeceği kesin olarak bilinmekte, yani yakın gelecek için konuşursak Golf R Performance Pack, piyasadaki en ateşli Golf modeli olacak gibi gözükmekte.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.