Volkswagen T-Roc 2019’da Amerika’da - TRaraba.com

  • 21 Mart 2017
  • onur kayar
  • Yorum yapılmamış
  • Son Haberler
Volkswagen T-Roc 2019’da Amerika’da

Avrupa versiyonu ise sene içerisinde 4Motion opsiyonuyla bizlere sunulacak.

Volkswagen, yedi koltuklu Tiguan ve daha büyük olan Atlas modellerinin sonra SUV ve crossover atılımını yeni bir kompakt model ile sürdürmeyi planlamakta. Yaklaşık üç yıl kadar T-Roc konseptiyle sergilenmiş olan model, Avrupalı otomobil severlerin karşısına Ağustos ayında çıkacak. Yani, VW T-Roc büyük ihtimalle Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yer alıyor olacak.

T-Roc‘un Avrupa’nın yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri’nde de pazara sürüleceği de varolan iddialar arasında. Automotive News dergisi de Wolfsburg’a yakın bir kaynaktan edindiği bilgiye gönderme yaparak aracın bu ülkeye 2019’da giriş yapacağını belirtti.

Büyük ihtimalle farklı bir isimle piyasaya giriş yapacak model, yukarıda bahsettiğimiz aks mesafesi uzatılmış Tiguan‘ın altına yerleşecek. Modelin üretimi yeri içinse birkaç farklı lokasyondan söz edilmekte. Bunlardan birisi A.B.D. versiyonu Passat ve Atlas‘ın üretiminin yapıldığı Chattanooga fabrikası iken diğer seçenek Beetle, Jetta ve Golf‘e ev sahipliği yapan, Meksika’daki Puebla tesisi.

Automotive News‘un haberine göre T-Roc, Volkswagen‘in Avrupa için üretilecek modelleri imal edeceği Portekiz’deki Palmela fabrikasından A.B.D.’ye ithal edilecek. Volkswagen‘in resmi “personel dergisi”nde MQB platformundan çıkacak modelin 2017’nin ikinci yarısında üretileceği belirtilmekte. Volkswagen‘in Portekiz tesisinde Seat Alhambra ve Volkswagen Sharan‘ın yanı sıra Scirocco modelleri de üretilmekte.

Volkswagen‘in crossover yelpazesi, 2016 T-Cross Breeze konseptini temel alacak olan ve Polo‘dan türetilecek kompakt model ile daha da genişleme imkanı bulacak.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.